transfactor3665
Opublikowane 5 Listopad, 2015

Pięćdziesięciotonowy czołg zsunął się z niskopodwoziowej naczepy przed skrzyżowaniem w Pszczynie

Mieszkańcy Pszczyny mogli dzisiaj zobaczyć atrakcję. Około godziny 3 w nocy na drodze krajowej nr 1, właśnie w Pszczynie, z niskopodwoziowej naczepy zsunął się około czołg. Pancerna konstrukcja nie utrzymała się na platformie w czasie gdy ciężarówka gwałtowanie hamowała przed skrzyżowaniem z ulicą Męczenników Oświęcimskich, spadając na lewy pas ruchu. Z uwagi na masę czołgu oraz jego ograniczoną mobilność, na miejsce trzeba było ściągnąć specjalny dźwig, który ponownie załadował około 50-tonową konstrukcję na naczepę. Całą operacja potrwała aż do godziny 6 rano, ale na szczęście obyło się przy tym bez większego paraliżu ruchu.

Poniższe zdjęcie z akcji opublikowało KWP w Katowicach

czolg_pszczyna_spadl_z_naczepy

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 6 komentarzy

  1. Stasz napisał(a):

    Wojska nikt nie kontroluje, mogą sobie jeździć i ładować co chcą i jeździć bez tacha ile chcą (nie mówiąc już o pijaństwie)- ale to tylko do czasu aż zdarzy się (mam nadzieję, że nie) tragedia.

  2. pir napisał(a):

    Czołg armii, ale zestaw już prywatnego przewoźnika. Wojsko nie ma Volva w jasnym kolorze. Iveco i Mercedes a podczołgówki to 6 osiowe Goldhofery. Więc to podwykonawca zaliczył wtopę z zabezpieczeniem ładunku.

  3. Blink napisał(a):

    Poza tym te wojskowe podwozia są chyba specjalnie dostosowane do przewozu takiego sprzętu i są szersze z tego co widziałem.

  4. kitty napisał(a):

    Nie przepadam z krokodylami ale najwyższa pora,żeby wzieli sie za kontrolę zabezpieczenia ładunku.Kary sypać jak u Niemca,niech się skończy ta partyzantka po kraju.

  5. Kriss napisał(a):

    Stasz na gó wnie się znasz wyprzedzeniem ich wczoraj wracając z Węgier przez Cieszyn było około 6-8 zestawów każdy z czołgiem firma transportowa raczej jedna wszyscy mieli tablice z Gdańska wystarczy sprawdzić im tachografy jak lecieli “puszczali” z górki po 110-120 prędkość ich zgubiła

  6. Hrumol napisał(a):

    “obyło się przy tym bez większego paraliżu ruchu” – trudno żeby sparaliżować tak ruch o 3 w nocy…

Odpowiedz