OFERTY PRACYKONTAKT
rekrutuj 40ton665
Opublikowane 21 Styczeń, 2019

Państwowa dopłata do kamer z prawej strony kabiny – Niemcy walczą z “martwym polem”

Dotychczas dopłaty tego typu rozdawano jedynie na skalę lokalną. Teraz jednak Niemcy ruszyli z ogólnokrajowym projektem, skierowanym do wszystkich chętnych przewoźników. Mowa zaś o systemach minimalizujących zagrożenia związane z „martwym polem”.

Niemcy chcą masowo doposażyć ciężarówki w takie urządzenia, by zmniejszyć ilość wypadków z udziałem pieszych oraz rowerzystów. Mogą to być na przykład kamery, które ułatwiają kierowcom obserwowanie sytuacji z prawej strony kabiny. Dokładnie takie, jak na powyższym zdjęciu.

Od dzisiaj zarejestrowane w Niemczech firmy mogą składać wnioski o otrzymanie dofinansowania. Prawo to przysługuje posiadaczom samochodów ciężarowych o DMC powyżej 3,5 tony, a w ciągu jednego roku dany przewoźnik będzie mógł objąć dofinansowaniem do dziesięciu pojazdów.

Za przyznawanie dopłat odpowiedzialne jest BAG, natomiast roczny budżet na cały cel wynosi pięć milionów euro. Cały projekt ma potrwać przez pięć lat i szacuje się, że pozwoli wyposażyć w kamery lub czujniki 25 tys. pojazdów. Średnia wysokość dofinansowania na jedną ciężarówkę ma więc wynosić po około 1000 euro.

TimoCom – Łączymy ładunki z pojazdami.

To może Cię zainteresować: