Ożywienie w bankowości dla branży transportowej

Publikacja na zamówienie 

Branża transportowa w Polsce od lat jest jednym z kluczowych sektorów gospodarki, odpowiedzialnych za rozwój handlu krajowego i międzynarodowego. Zdaniem Łukasza Jarząba, specjalisty ds. finansowania biznesu z portalu FunduszeBiznesowe.pl, po kilku latach zaostrzonej polityki kredytowej banków wobec firm transportowych, widać w ostatnim czasie ożywienie. Ta tendencja ma korzystny wpływ nie tylko na firmy transportowe, ale także na całą gospodarkę kraju.

Wysokie ceny paliw oraz niepewna sytuacja na rynku międzynarodowym przekładały się na zaostrzoną wobec firm transportowych politykę kredytową banków, co spowodowało jeszcze większe problemy branży. Brak możliwości finansowania inwestycji oraz pozyskania środków obrotowych powodowały dodatkowe problemy w branży, która i tak mocno ucierpiała w ostatnich latach. Na szczęście zdaniem specjalistów FunduszeBiznesowe.pl widać oznaki ożywienia w finansowaniu przez banki dla firm z branży transportowej, głównie dzięki unijnym programom wsparcia de minimis i COSME.

Dzięki programom tym, firmy transportowe mają łatwiejszy dostęp do środków niezbędnych nie tylko do rozwoju firmy, ale również na działalność bieżącą. Wprowadzenie takich programów wsparcia finansowego dla małych i średnich przedsiębiorstw, przyczynia się do ożywienia w sektorze transportowym. Firmy te mogą teraz łatwiej uzyskać finansowanie, co pozwala na rozwój ich działalności oraz podniesienie jakości usług.

Kto i na co dokładnie można liczyć?

Dzięki zabezpieczeniom finansowym de minimis i COSME firmy z branży transportowej mogą otrzymać do 1.000.000 PLN bez zabezpieczenia rzeczowego jeśli prowadzą księgowość w formie Księgi Przychodów i Rozchodów i nawet do 3.000.000 PLN jeśli prowadzą pełną księgowość. Co ważne, kryterium, którym banki kierują się przy wydawaniu decyzji kredytowych będzie tu wysokość przychodu, a nie dochodu firmy. Dzięki temu podmioty z teoretycznie niską zdolnością kredytową mogą liczyć na wysokie kwoty finansowania, niedostępne w tradycyjnych produktach kredytowych.

Jak skorzystać?

Wraz z pojawieniem się coraz większej liczby programów wsparcia finansowego, pojawiają się również zawiłe przepisy i procedury, które trzeba przejść żeby skorzystać z programów. Dlatego na rynku pojawiają się firmy, które specjalizują się w pomocy skierowanej do przedsiębiorców w ramach pozyskiwania finansowania. Jedną z nich jest firma FunduszeBiznesowe.pl, która specjalizuje się w doradztwie finansowym dla przedsiębiorców. Firma ta oferuje szereg rozwiązań finansowych dla firm transportowych, w tym m.in. leasing, faktoring, pożyczki i kredyty inwestycyjne. Ich ofertę kierują do przedsiębiorców, którzy potrzebują finansowania na rozwój swojego biznesu. Firma ta współpracuje z wieloma bankami i instytucjami finansowymi, co pozwala na znalezienie najlepszego rozwiązania dla każdego klienta.

Czytelników, którzy chcieliby zasięgnąć więcej informacji na temat aktualnie dostępnych możliwości finansowania przez FunduszeBiznesowe.pl zapraszamy do kontaktu bezpośrednio z Łukaszem Jarząbem pod numerem telefonu 883 007 300, lub adresem mailowym [email protected]