Publikacja na zamówienie
Czym powinno cechować się profesjonalne oprogramowanie do wagi samochodowej? Lista cech, na które warto zwrócić uwagę jeszcze przed zakupem, jest bardzo długa. W tym artykule podpowiemy ci, na jakie funkcje takiego softu warto zwrócić uwagę!
Dobry program do wagi samochodowej – czyli jaki?
Kluczowe słowo, od którego warto rozpocząć poszukiwania takiego softu może być tylko jedno: kompatybilność. Na rynku znajdziemy dziesiątki, a może i setki wag wielu różnych producentów. Różnią się między sobą parametrami, specyfikacją techniczną czy udźwigiem. To tylko niektóre z różnic.
Dlaczego to tak ważne? Doskonale wiedzą o tym np. firmy zajmujące się spedycją. Wystarczy, że waga zadeklarowanego ładunku nie będzie pokrywała się z liczbą umieszczoną na liście przewozowym, a taki transport – w pewnych okolicznościach – może zostać np. zatrzymany na granicy czy podczas rutynowej kontroli drogowej. Właśnie dlatego na takim sofcie nie opłaca się oszczędzać – lepiej zainwestować np. w oprogramowanie wagowe od GS Software.
To firma, która od wielu lat tworzy świetne, cenione programy do wag samochodowych. Co je wyróżnia? Można tu wskazać m.in. na wiele rodzajów ważeń: od pojedynczego, przez usługowe i z ręki, aż po podwójne. W praktyce oznacza to, że software świetnie sprawdzi się w wielu różnych segmentach rynku.
Można też odwołać się tutaj do wspomnianej już wcześniej kompatybilności. Aplikacje od GS Software nie tylko współpracują ze zdecydowaną większością wag dostępnych na rynku, ale firma oferuje też coś ekstra. Jeśli naszej wagi nie ma na liście wspieranych urządzeń, to w kwocie zakupu otrzymujemy też usługę optymalizacji! W ten sposób oszczędzamy nie tylko czas, ale i pieniądze. Odpada nam też obawa o to, czy uzyskane pomiary będą w pełni zgodne ze stanem faktycznym.
Jak wygląda praca z oprogramowaniem do wagi samochodowej?
Jeśli wybierzemy odpowiednie oprogramowanie, to bez wątpienia nasza firma będzie mogła zaoszczędzić sporo czasu, który pracownicy będą mogli przeznaczyć na zupełnie nowe zadania. Przed zakupem warto sprawdzić, czy taka aplikacja umożliwia:
- tarowanie pojazdów,
- skorzystanie z trybu tzw. wirtualnej wagi,
- pracę z serwerem Firebird SQL,
- wpisywanie poleceń z poziomu konsoli SQL,
- konfigurowanie typów ważeń,
- tworzenie wielu różnych funkcji wagowych, które każdy przedsiębiorca będzie mógł dopasować do specyfiki swojej działalności,
- szybki dostęp do historii ważeń.
Nie są to oczywiście wszystkie wyróżniki dobrego softu, jednak bez wątpienia to właśnie te rozwiązania mogą sprawić, że codzienne zadania w firmie będzie można wykonywać szybciej, jednocześnie minimalizując ryzyko wystąpienia błędu na każdym etapie realizacji zamówienia.
Warto pamiętać też o tym, że żadne oprogramowanie wagowe nie jest w pełni autonomicznym bytem. Powinno ono współpracować z rozwiązaniami zewnętrznymi, w tym z czytnikami RFID czy z systemami BARCODE lub ANPR.
Wartością dodaną będzie też możliwość stworzenia (lub zakupienia) dodatkowych modułów, w tym:
- obsługi magazynu,
- księgowości,
- fakturowania,
- wysyłania kwitów wagowych e-mailem.
Czy nowoczesne oprogramowanie wagowe wymaga szybkich, drogich komputerów?
Na szczęście nie – np. aplikacje stworzone przez GS Software, bez trudu będą działać nawet na dość wiekowych komputerach, które napędza procesor z rodziny Intel Core i3 (8. gen), mają co najmniej 4 GB pamięci RAM i 200 MB wolnej przestrzeni dyskowej.
To niewielkie wymagania techniczne. Wystarczy wspomnieć o tym, że więcej pamięci RAM niejednokrotnie mają nawet smartfony ze średniej półki cenowej!