transfactor3665
Opublikowane 10 Lipiec, 2017

Olej napędowy ma podrożeć o co najmniej 20 groszy na litrze, z uwagi na nowy podatek drogowy

paliwo_slider

Poprzedni rząd pozostawił po sobie pamiątkę w postaci planu budowy dróg na lata 2014-2023. Zrealizowanie go miało kosztować nieco ponad 100 miliardów złotych, przewidując 7 tys. nowych tras. Kiedy natomiast do władzy doszedł nowy rząd, jego eksperci od razu stwierdzili, że ze te pieniądze tylu dróg nie zbudujemy. I dlatego też ceny paliw nagle pójdą w górę…

Jak zapowiada “Rzeczpospolita”, już po wakacjach olej napędowy oraz benzyna mogą podrożeć o co najmniej 20 gorszy na litrze. Wszystko przez nową opłatę drogową, która zostanie wliczona w ceny paliw i wyniesie albo 200 złotych na 1000 litrów benzyny lub diesla, albo 369 złotych na 1000 kilogramów gazu. Łącznie da to państwu około 4-5 miliardów złotych rocznie, które zostaną przeznaczone na dwa cele – budowę nowych dróg lokalnych oraz budowę nowych mostów dla dróg ekspresowych.

Czy nowe przepisy wejdą w życie? Trudno się spodziewać, żeby PiS zablokował własny projekt, więc tym samym sprawa wydaje się przesądzona. Kiedy natomiast można spodziewać się zmiany prawa? Biorąc pod uwagę wszystkie formalności przy wprowadzeniu nowych przepisów, opłata może obowiązywać od przełomu sierpnia i września.

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 29 komentarzy

 1. Gilu napisał(a):

  To i niech zniosą opłaty drogowe za autostrady! szuje i żmije brak słów

 2. Mmarc1n napisał(a):

  Nowy program PiS(D), Ropa 500+!

 3. Adam napisał(a):

  Złodziejskie państwo !!!! W obecnej chwili same podatki do płacenia… to po co opłata Viatoll skoro to z tych opłat finalizują sie drogi… …. stawki na dół a koszty do góry, tak może być tylko w Polsce !!

 4. zzx napisał(a):

  można zablokować ten “swiatły” pomysł pisu poprzez głośny protest – oni się tego boja jak ognia i zawsze odstepują od pomysłu.

 5. Filip (autor 40ton.net) napisał(a):

  Radas, dzięki za komentarz, cyfry zostały poprawione.

 6. Kierowca napisał(a):

  Zzx ma rację,powtórz mu czarny protest,zablokuje drogi,to ich wystraszy,związki mogłyby się tu popisac

 7. Popieram Sebastian napisał(a):

  Powinno się obalić ten rząd co oni wyprawiaja a co z pieniędzmi z viatolla codziennie ponad 5mln dziennie gdzie sa te pieniądze niech pokażą co z nimi robia pewnie 80% procent to idzie na utrzymanie tej idiotycznej komisji smoleńskiej i ich spasionych tyłków

 8. vincent vega napisał(a):

  Ciekawe czy te “20gr” pójdzie na drogi czy na nowy pomysł żeby kupić sobie wyborców

 9. Patryk napisał(a):

  Po co drogi blokować?? Wystarczy rafinerie jak we Francji. Zablokować dostawe paliw i zaraz oszołomy zrozumią błąd…we Francji jak kilka dni nie było paliwa na stacjach zaraz nieroby (czyt. rząd) zaczeli rozmowy z przedstawicielami transportu.

 10. Ttomek napisał(a):

  Damy radę. !

 11. Lutek napisał(a):

  Jak znając życie przez ostatnie kilkadziesiąt lat za komuny i za demokracji to 20 groszy to początek podwyżek czyli efekt psychologiczny ludzie trochę posknercza przyzwyczaja się i znowu podwyżka i tak do końca aż osiągnie rząd zakładany cel

 12. Rafik napisał(a):

  Za rok wybory samorządowe. Za te +20 gr na litrze, to oni sobie wyborców nie kupią. A o wygraną m.in. w Warszawie najważniejszemu z prezesów w Polsce chodzi. Nie ma się więc co obawiać wejścia w życie tej ustawy czy rozporządzenia. Jarosław to ukróci w zarodku. Wystarczy tylko czarny protest samochodowy…

 13. szmitz napisał(a):

  Taniej bedzie mi w Niemczech zatankowac niz w Polsce. Ludzie chcieli 500+ taniej by bylo wziasc tych uchodcow za rzadu po bo i tak by do Niemiec wyjechali niz placic nowy podatek

 14. maniekkw napisał(a):

  Banda kłamców i zwykłych złodziei.

 15. dbnkn napisał(a):

  Wzrosną ceny paliw to i wzrosną koszty transportu np. materiałów budowlanych do fabryki i z fabryki na budowę więc i koszty budowy dróg wzrosną i rząd dalej nie będzie miał pieniędzy w związku z większymi kosztami budowy dróg.

 16. Tomek napisał(a):

  Podobno mają płacić tylko ci co biorą 500+
  😉

 17. Tomek napisał(a):

  A tak swoją drogą to jesteście niesprawiedliwi. Bierzecie 500+, dostaliście 2000 brutto, a tak naprawdę dopiero jak zatankujecie za 500zł w miesiącu, w co wątpię, dolozycie 100 zł dodatkowo.

  • Tomek napisał(a):

   Oczywiście miałem na myśli zwykłych zjadaczy chleba, a nie naszych wiecznie niezadowolonych rekinów transportu. Kiedyś ON kosztował 6zł krzyczeliscie, że upadniecie, teraz kosztuje 4 a wy nadal macie kryzys.

 18. egon napisał(a):

  a jeszcze nie tak dawno pis głosno krzyczał -zadnych nowych podatków ale jak to w polsce – punkt widzenia od miejsca siedzenia

 19. WCI napisał(a):

  A ja sie pytam gdzie jest podatek od srodkow transportu placony do gminy?? 2750 za sklad w mojej gminie;)

  • pete379 napisał(a):

   No na przykład nosi go burmistrz/wójt gminy, pije go Pani Krysia z urzędu, tankuje go Pan Stefan kierowca burmistrza… Z niego prezenty za premię roczną kupują pracownicy urzędu…

 20. 13*60 napisał(a):

  A ja mam na tych de…li już dawno wywalone.
  Co tydzień tankuję na full wszystko w Austrii za 0,96/0,98.
  Po kolejnym kretyńskim ruchu pasożytów Narodowych pozostały tabor będę zalewał na full w Niemcowni. G…no zobaczą a nie kasę!!!
  No bo z Kowalskich co leją za 30 złotych raz w tygodniu to kasy raczej nie wydoją.

  Trochę mnie podrzuciło ale jak czytam o stosunku pasożytów do nas to ciśnienie samo mi rośnie.
  Nie wszyscy są przecież tacy jak mówi kurski.

 21. ciekaff napisał(a):

  Bijecie pianę bez logiki !! Mnie się pomysł podoba ale aby to wiedzieć należy zapoznać się z projektem a nie oglądać wrogie media. Projekt zakłada że opłatę poniosą RAFINERIE ; co nie znaczy że zostanie on przerzucony na kierowcę !! ( A nawet gdyby tak było to mój dojazd do pracy będzie miesięcznie większy o 16 PLN za 60 litrów i za cenę budowy drogi którą się poruszam JESTEM ZA !!!). Jest jeszcze jedno – RAFINERIA konkurując na rynku podniesie paliwo o max. 0.5 gr. a więc zmusi to zwłaszcza Zagraniczne korporacje do rozłożenia kosztów na firmę ; tak więc 80% dróg powiatowych sfinansuje nam Świat poprzez np. BP , Shell, Statoil …!

 22. Takise napisał(a):

  Ale jak za PO swojego czasu benzyną była po 6zł to wtedy było dobrze tak?. Jeśli te pieniądze pójdą faktycznie na drogi lokalne to ja jestem za.

 23. Wci napisał(a):

  do Ciekaff. kolego tylko ze te BP Shell Statoil biora paliwa z orlenu lub lotosa i skoro oni beda placic wiecej to my tez to jest logiczne;)))

  • 13*60 napisał(a):

   Gadasz do wiedzących lepiej.
   Nawet “achraniarz” na składzie węgla wie skąd te “niby zachodnie” koncerny mają dostawy.
   No cóż…wiara czyni cuda ..szczególnie wśród tych o których kurski mówi…ciemniaki.
   Poza tematem – fantastyczne jest to ,że ciemiaki nazywane ciemnotą są najbardziej zaciekłymi zwolennikami tych co ich tak nazywają.
   Fenomen kurskiego i jemu podobnych na skalę światoą. Fantastyczne !

Odpowiedz