transfactor3665
Opublikowane 29 Sierpień, 2016

Ogromny model Iveco Stralis Hi-Way do samodzielnego złożenia – bardzo ciekawy projekt w skali 1:12

Modele budowane z części dołączanych do gazetki, to temat świetnie znany. W chwili obecnej w Polsce wydawany jest na przykład miesięcznik, do którego dołączane są elementy Fiata 126p oraz przyczepy firmy Niewiadów. Tymczasem we Włoszech coś podobnego zorganizowano z modelem Iveco Stalis Hi-Way, przygotowując pod koniec ubiegłego roku jego wersję do samodzielnego złożenia.

Co ciekawe, Włosi zdecydowali się tutaj na imponującą skalę 1:12, w związku z czym gotowy model będzie miał jakieś pół metra długości. Ponadto będzie się on wyróżniał skrętnymi kołami, efektami dźwiękowymi i realistycznym oświetleniem, podczas gdy do sterowania tym wszystkim posłuży niewielki pilot. Nie zabraknie też podnoszonej kabiny, świetnie odwzorowanego wnętrza, czy dokładnego modelu silnika. Gazety z kolejnymi częściami pojawiają się co dwa tygodnie, natomiast koszt jednego numeru to niecałe 11 euro.

Poniżej załączam włoski film reklamowy, który od 1:30 prezentuje gotowy model:

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 4 komentarzy

 1. krzysin napisał(a):

  koszt złożenia fiata 126p i przyczepy Niewiadów z gazetki przekracza 3000 pln 🙂

  • pete379 napisał(a):

   A za paręset EUR na ebayu kupi się używany model WEDICO RC, a na allegro za kilka stówek PLN osobowe i sportowe 1:24 i 1:18 Kyosho albo Rallye Legends…
   Podobnie było z T-34 z gazetki…za cenę prenumeraty można było kupić 2 podobnej skali RC uznanej marki, albo super ekstra wypasione statyczne modele po waloryzacji i często z dioramą na zamówienie.

 2. ukasz napisał(a):

  ten maluch z przyczepa to dramat, deagostini ma strasznie niska jakosc tego, chinszczyzna z lat 90… Fajna jest ta duza Scania Rka z silnikiem do skladania, ma nawet 3 biegi… i kosztuje tylko 1250 pln 😉

 3. Hrumol napisał(a):

  Przepraszam, nie znam włoskiego. On tam w 1:48 mówi “gówno”?! 😛

Odpowiedz