OFERTY PRACYKONTAKT
Opublikowane 4 Maj, 2016

Od 7 maja 2017 roku europejskie ciężarówki będą mogły być o 5 ton cięższe i o 50 centymetrów dłuższe

man_tgx_hybrid

Już od 7 maja 2017 roku samochody ciężarowe będą mogły ważyć w Unii Europejskiej o 5 ton więcej. Ma to związek z nową dyrektywą unijną, mającą zwiększyć do maksymalnie 45 ton DMC pojazdów zasilanych paliwami alternatywnymi lub doposażonych w specjalne elementy aerodynamiczne. Dzięki temu ciężarówki mają zużywać mniej paliwa, a jednocześnie mieć dokładnie tyle samo ładowności, ile miałyby bez tych proekologicznych dodatków.

W tym samym czasie przewoźnicy otrzymają także możliwość wydłużania pojazdów o maksymalnie pół metra, o ile długość ta zostanie przeznaczona na aerodynamiczne usprawnienia. Co jednak ważne, aby zamontować na przykład 50-centymetrowe dyfuzory na tyle naczepy, bardzo popularne dzisiaj w USA (zdjęcie poniżej), elementy te będą musiałby mieć homologację. Konieczne będzie także okazanie certyfikatów bezpieczeństwa, potwierdzających, że aerodynamiczne dodatki nie będą niebezpieczne dla innych użytkowników dróg.

Powyższe informacje, wraz z przyszłoroczną datą, opublikował brytyjski “Commercial Motor”, powołując się przy tym na informacje potwierdzone przez rząd Wielkiej Brytanii.

transport_usa_ciekawostki_1_01

Ten wpis ma 4 komentarzy

 1. 13*60 napisał(a):

  Już widzę te dekle na tyłach naczep. 🙂
  Gdzie jest koniec tych parodialnych ruchów ?

 2. Mateusz napisał(a):

  Całkiem spoko więcej będzie można paliwa spuścić

 3. rys-mys napisał(a):

  A może niedługo to już będą autka o długości 100 metrów i wadze 200ton i kierowcy nie będą potrzebni?

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.