OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 29 Listopad, 2017

I znowu o ciężarowej Tesli – DHL zamówił aż dziesięć sztuk, a jeden egzemplarz trafi do firmy z Holandii

tesla_ciezarowka_1

Kolejne firmy chwalą się zamówieniami złożonymi na ciężarowe Tesle. Można więc powiedzieć, że pomimo wszelkich kontrowersji Elon Musk osiągnął ze swoją ciężarówką spory sukces. A na pewno udało mu się to w kwestii wizerunkowej i medialnej.

Bardzo ciekawego przykładu dostarczył tutaj DHL. Firma ta zamówiła aż dziesięć ciągników siodłowych Tesli, które będą pracowały w Stanach Zjednoczonych. DHL wykorzysta je przede wszystkim w dystrybucji miejskiej, choć zapowiada się też testy na dłuższych trasach. Będą one miały sprawdzić czy elektryczna ciężarówka w ogóle nadaje się do autostradowego użytku.

Tymczasem w Europie zamówieniem Tesli pochwaliła się firma Breytner Transport z Rotterdamu. Holenderskie przedsiębiorstwo dostanie pierwszą Teslę w Holandii i wykorzysta ją w miejskiej dystrybucji. Swoją drogą nie będzie to dla Breytner Transport nic specjalnego. Firma ta ma już bowiem cztery elektryczne ciężarówki marki Emoss, bazujące na Mercedesach Antosach oraz MAN-ach TGM. Te 19-tonowe pojazdy nie mają żadnych silników spalinowych i zajmują się przede wszystkim dystrybucją mebli.

Ile kosztuje Tesla Semi? 

Cennik ciężarowej Tesli – podstawowa wersja za 150 tys. dolarów i kwestia 2-letniej przedpłaty

A o co chodzi z kontrowersjami?

Tesla oskarżona o oszustwo z zasięgiem ciężarówki – 800 km bez ładowania nie jest możliwe

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 3 komentarzy

  1. Kier napisał(a):

    A co na to wszystko powie Broda? Prosimy o komentarz!!!

  2. egon napisał(a):

    w jaki sposób sprzedać oszczędności?

  3. Machintosz napisał(a):

    Ciekawe kiedy powstanie wersja na Europę i czy Makrela na to pozwoli. Tesle osobowe zostały wyjete z dopłat rządowych pod byle jakim pretekstem.

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.