Nowy system do blokady kradzieży paliwa – sprawdź jak tankować bezpiecznie

Publikacja na zamówienie

Kradzież paliwa i wyłudzenia na kartach paliwowych stanowią coraz większy problem dla właścicieli firm transportowych. Prowadzą nie tylko do znacznych strat finansowych, ale także wpływają na efektywność operacyjną przedsiębiorstwa. W odpowiedzi na te wyzwania, na rynku pojawił się nowy system Secure E-BOX – innowacyjne rozwiązanie, które skutecznie zapobiega kradzieżom paliwa i oszustwom na kartach paliwowych. Sprawdź jak ochronić swoją firmę i zwiększyć kontrolę nad transakcjami paliwowymi.

Ogromne straty finansowe
Szacuje się, że wartość globalnego rynku kart paliwowych osiągnie w 2027 roku poziom 1,2 biliona dolarów. Rynek jest łakomym kąskiem dla zorganizowanych grup przestępczych, które stosują coraz bardziej wyrafinowane metody kradzieży, a ponieważ zakup paliwa stanowi do 30% bieżących kosztów floty, wszelkie manipulacje, niewłaściwe użycie lub kradzież kart paliwowych mogą mieć poważny wpływ na rentowność i potencjalne straty w wysokości dziesiątek tysięcy euro w ciągu kilku dni. Przykładów kradzieży nie trzeba daleko szukać:

• 2018. Gubin. Policja zatrzymała mężczyznę, który w ciągu zaledwie 7 miesięcy zatankował za pomocą podrobionych kart paliwowych ponad 94 tysiące litrów, co naraziło właściciela firmy na straty w wysokości ponad 405 tysięcy złotych. Złodziej działał na terenie 3 województw Polski oraz na terenie Włoch i dokonał ponad 245 tankowań, za które „zapłacił” podrobionymi kartami paliwowymi.

• 2022. Międzynarodowy gang działający na terenie Rumunii, Belgii, Austrii, Hiszpanii, Holandii zarobił na oszustwach związanych z kartami paliwowymi 420 tysięcy euro. W samej tylko Rumunii, która była centrum działania szajki, w przestępczy proceder zamieszane były 83 firmy i 163 ciężarówki.

Rodzaje przestępstw na kartach paliwowych

Choć złodzieje stosują coraz bardziej wymyślne sposoby na oszustwa związane z kartami paliwowymi to tak naprawdę rozróżniamy 2 źródła tych przestępstw:

• Sfałszowanie lub skopiowanie danych z karty paliwowej. Najczęściej za pomocą tzw. skimmera. Okradany często nie zdaje sobie sprawy z tego, że padł ofiarą przestępstwa. W tej kategorii są również oszustwa związane ze zgubieniem karty lub jej kradzieżą.

• Oszustwa związane z użyciem karty paliwowej oryginalnej, w które zamieszane są osoby trzecie: zmowa na stacji paliw, kiedy pracownik stacji pobiera wyższą opłatę za paliwo lub pobiera opłatę, ale brak jest faktycznej transakcji. W tym przypadku kierowca jest w zmowie z pracownikiem stacji paliw. Drugim przypadkiem może być zmowa kierowców, kiedy to jeden z nich „sprzedaje” dane z własnej karty, drugiemu. Trzecim przypadkiem jest niewłaściwe użycie karty paliwowej, np. używanie jej do celów prywatnych. W tej kategorii oszustw mieści się również niezgodność kodów produktów, kiedy kierowca dokonuje zakupu nieautoryzowanego produktu, a transakcja jest odnotowywana jako płatność za paliwo.

4 sygnały, które mogą świadczyć o tym, że z kartami paliwowymi w Twojej firmie dzieje się coś złego:

Odbiegające od normy, zbyt częste tankowanie – może oznaczać, że Twoje paliwo jest pobierane lub, że Twoja karta paliwowa jest wykorzystywana w prywatnych celach.

• Koszty paliwa nie odpowiadają przebiegowi – może to być wyraźną oznaką oszustwa związanego z kartą paliwową.

• Opłata paliwowa z niezatwierdzonej lokalizacji – większość kierowców regionalnych będzie tankować na tej samej stacji paliw lub na niewielkiej liczbie stacji. Jeśli zobaczysz transakcję na stacji, na której Twoi kierowcy nie zatrzymują się regularnie, może to świadczyć o oszustwie.

• Wiele opłat z tej samej karty – nieautoryzowany klon karty paliwowej może być wykorzystany do tankowania innych pojazdów, a opłaty trafiają do pierwotnego właściciela karty.

Zawsze jednak upływa czas od momentu rozpoczęcia procederu oszustw na kartach do czasu, kiedy właściciel/księgowa się zorientują. A to generuje straty!

A gdyby tak systemowo zapobiegać oszustwom na karcie, a nie minimalizować straty? Gdyby właściciel firmy dostał gwarancję pokrycia strat, w przypadku, kiedy system zabezpieczający przed oszustwami zawiódł? Gdyby blokować próbę oszustwa, a nie cofać jej skutki?

Brzmi dobrze?

Zapomnij o kradzieży paliwa z Secure E-BOX!

Secure E-BOX to system stworzony specjalnie dla właścicieli firm transportowych, aby pomóc w zwiększeniu kontroli nad transakcjami paliwowymi i minimalizacji strat finansowych. System działa w oparciu o urządzenie pokładowe oraz współrzędne GPS stacji paliwowej. Zbiera dane geolokalizacyjne i za pomocą unikalnych algorytmów analizuje bezpieczeństwo transakcji. Kiedy występuje próba kradzieży paliwa przez oszusta – karta paliwowa zostaje zablokowana, a Twoje środki pozostają bezpieczne.

Secure E-BOX to gwarancja bezpieczeństwa i ochrony przed wyłudzeniami. Zapewnia blokadę nieuczciwych transakcji i pełną kontrolę nad tankowaniem.

Firma E100 przekonana o skuteczności swojego systemu daje gwarancję klientom – pokryje koszty skradzionego paliwa przy włączonym i prawidłowo działającym systemie!

E100 oferuje BEZPŁATNY okres próbny przez 30 dni.  Aby dowiedzieć się więcej i skorzystać z systemu wypełnij wniosek TUTAJ