Nowości od Continental: Conti Hybrid, Conti EcoPlus, a także zupełnie nowe nazewnictwo

Na targach CV Show w Birmingham w Wielkiej Brytanii, które odbędą się w dniach 29 kwietnia – 1 maja, Continental zaprezentuje nowo opracowaną serię Conti Hybrid. Dostępne w rozmiarach 17.5, 19.5 oraz 22.5 cala opony mają być ofertą skierowaną do pracy w miejskiej i regionalnej dystrybucji. Continental oczywiście obiecuje, że jeżdżące na nich ciężarówki spalą nieco mniej paliwa.

Kolejną nowością z brytyjskich targów będzie zaprezentowana na początku bieżącego roku rodzina opon Conti EcoPlus, zaprojektowana pod kątem eksploatacji głównie na drogach ekspresowych i autostradach. Jej opory toczenia zostały ograniczone o nawet 26 proc. w stosunku do starszych modeli, co ma podobno pozwolić „urwać” ze spalania nawet 1,9 l/100 km.

Wraz z trzecią generacją opon do pojazdów ciężarowych i autobusów, Continental wprowadza także nowe nazewnictwo. Obejmuje ono nazwę odpowiadającą gamie opon – a więc Conti EcoPlus i Conti Hybrid dla opon do pojazdów ciężarowych oraz Conti Coach, Conti CityPlus i Conti Urban dla opon autobusowych. Następny człon to litera H lub L wskazująca na przeznaczenie do ciężkich lub lekkich pojazdów użytkowych. Kolejna litera to identyfikator osi: S dla osi kierowanej, D dla osi napędzanej, T dla opon do przyczep i naczep lub A dla opon, które mogą być montowane na dowolnej osi. Ostatni człon to cyfra 3, oznaczająca trzecią generację opon.
continental_nowosci_birmingham