Nowe Scanie w kamuflażu znowu spotkane w Niemczech, czyli ciągnik serii P oraz solówka w pracy na A5

Od kilku miesięcy w całej Europie pojawiają się zdjęcia zamaskowanych Scanii, które mają zupełnie nowe kabiny, kryjące zapewne równie nową technikę. Najwyższy jednak czas pokazać, że Polacy nie gęsi i swoje zdjęcia szpiegowskie też mają. Jakub Michalczyk (dziękuję i pozdrawiam) dostrzegł dwa testowe egzemplarze w Niemczech, między Freiburgiem a Karlsrue na A5 i w ostatniej chwili jeden z nich udało mu się uwiecznić na zdjęciach. Co prawda zdjęcia były robione z pełnego zaskoczenia, więc kadrowanie pozostawia trochę do życzenia, niemniej fotografie pozostają fajną ciekawostką, a także dowodem, że testy nowych Scanii trwają pełną parą i przy odrobinie szczęścia każdy może zobaczyć je na drodze na długo przed premierą.

scania_2016_kamuflaz_niemcy_sierpien_2014_2scania_2016_kamuflaz_niemcy_sierpien_2014_1

Co charakterystyczne dla tego typu tajnych testów, Jakub spotkał aż dwa pojazdy, które poruszały się w niewielkim odstępie. Pierwsza jechała „solówka”, zaś za nią podążał trzyosiowy następca serii P z załadowaną kontenerem naczepą. Niestety wspomnianej „solówki” nie udało się uwiecznić na zdjęciu.

Kiedy nowe ciężarówki będą miały swoją premierę? Jak powiedział w jednym z wywiadów Christian Hottgenroth, dyrektor sprzedaży Scanii na Niemcy oraz Austrię, światło dzienne ujrzą one dopiero na targach w Hannoverze w 2015 roku.

Jakub przemierzając szlaki Europy bardzo często sięga po aparat, swoje najciekawsze zdjęcia prezentując na Facebooku jako KUBA W TRASIE. Zapraszam do przeglądania 😉