NOCO BOOST MAX – ekstremalna dawka mocy dla rozładowanych akumulatorów

Publikacja na zamówienie

Profesjonalna linia urządzeń rozruchowych GB250+ i GB251+ to kolejne w tym roku nowości NOCO na polskim rynku. Wysoka moc pozwala na skuteczny rozruch akumulatorów w nawet dłużej nieużytkowanych pojazdach z instalacją 12V i 24V.

NOCO posiada w swojej ofercie szeroki wybór urządzeń do awaryjnego uruchamiania akumulatorów. Urządzenia z linii GB Boost i GB Boost-X sprawdzą się w rozwiązaniu doraźnych problemów. W przypadku pojazdów stojących przez dłuższy czas bezczynnie może dojść do głębszego rozładowania baterii. Do przywrócenia ich sprawności technicznej potrzebna będzie ekstremalna dawka energii.

Odpowiedzią NOCO jest nowa linia urządzeń rozruchowych zaprojektowanych do najbardziej ekstremalnych zadań. GB Booster Max 250+ (do instalacji 12V) dysponuje szczytowym prądem rozruchowym rzędu 5250A, zaś GB Booster Max 251+ (24V) 3000A. Przekłada się to na możliwość podłączenia do akumulatorów w pojazdach z silnikami benzynowymi i wysokoprężnymi o pojemności do 16 czy 32 litrów!

W praktyce zaliczają się do nich ciężarówki, ciągniki siodłowe, autobusy, a nawet maszyny rolnicze i budowlane. Innym przykładem jest możliwość przeprowadzenia cyklicznych rozruchów pojazdów nieużytkowanych przez dłuższy czas, np. w komisach samochodowych, wypożyczalniach kamperów czy flotach pojazdów sezonowego przeznaczenia. Nie ma więc konieczności wyjmowania z nich akumulatorów.

GB Booster Max 250+ i 251+ wyposażono – jak wszystkie modele NOCO – w szereg praktycznych rozwiązań. Jednym z najwyżej cenionych przez użytkowników jest samowystarczalność. Nie potrzeba dawcy w postaci drugiego, sprawnego akumulatora. Jego rolę pełni wbudowana w urządzenia z linii GB Booster Max najwydajniejsza bateria litowa o pojemności 242 lub 137 Wh. Zgromadzony zapas mocy pozwala na przeprowadzenie wielokrotnych rozruchów awaryjnych. Każda próba, w celu zapewnienia maksymalnej mocy, przerywana jest automatycznym restartem po upływie 60 sekund.

Ładowanie samego boostera można przeprowadzić na trzy sposoby – za pośrednictwem portu USB, samochodowego gniazda (12V lub 24V), bądź podłączeniem do kontaktu w sieci 230V. Wszystkie niezbędne kable i przejściówki dostarczane są w komplecie. Co więcej, urządzenia NOCO GB Boost Max 250+ i 251+ mają praktyczne torby ułatwiające ich przenoszenie i przechowywanie.

Do wspomnianej baterii litowej dołączone są kable z tradycyjnymi zaciskami. Następnym wyróżnikiem urządzeń NOCO jest system zapobiegający iskrzeniu i odwrotnej polaryzacji. Pomylenie końcówek z biegunami akumulatora wychwytywane jest automatycznie, jeszcze przed podjęciem próby awaryjnego rozruchu. Wbudowany woltomierz pozwala sprawdzić stan początkowy naładowania, a elektronika nadzoruje przebieg całego procesu. Przy skrajnie niekorzystnych temperaturach otoczenia urządzenie nie podejmie pracy. Przycisk Override pozwala obejść wszystkie blokady i przejść do trybu manualnego.

Funkcjonalność NOCO GB Boost Max 250+ i 251+ uzupełnia funkcja „użyczania” mocy innym urządzeniom. Można więc wykorzystać je jak tradycyjny power bank (USB) czy też źródło zasilania, np. kompresora do pompowania opon (12V). Wbudowana latarka (600 lumenów) działa w siedmiu trybach, w tym światła stroboskopowego i sygnału S.O.S. (co może być przydatne w sytuacjach awaryjnych na drodze). Sama obudowa urządzeń rozruchowych NOCO posiada wysoką klasę szczelności i odporności na uszkodzenia mechaniczne.

Gamę tę uzupełnia model GB Boost Max 500+ będący uniwersalnym rozwiązaniem do akumulatorów 12V i 24V. Wbudowana bateria ma 266 Wh pojemności, prąd szczytowy rzędu 6250A, zdolność rozruchu silnika do 45 litrów i latarkę ze światłem aż 2200 lumenów.