OFERTY PRACYKONTAKT
rekrutuj 40ton665
Opublikowane 12 Lipiec, 2018

Niemcy zapłacą za doposażenie ciężarówek w system ostrzegania przed obiektami w martwym polu

Niemiecki land Badenia-Wirtembergia zapłaci za doposażenie samochodów ciężarowych w systemy ostrzegające przed obiektami w tzw. martwym polu. Władze landu ufundują modernizację dla pięciuset używanych ciężarówek, przeznaczając na to łącznie 666 tys. euro.

Do projektu będą mogli zgłosić się posiadacze pojazdów jeżdżących przede wszystkim w ruchu lokalnym. Radary z prawej strony pojazdu przydadzą się bowiem głównie w mieście, odpowiadając za ochronę pieszych oraz rowerzystów.

Cały projekt ma na celu poprawę bezpieczeństwa, a jednocześnie jest swego rodzaju eksperymentem. Badenia-Wirtembergia chce bowiem sprawdzić, czy ciężarówki z nowym systemem faktycznie będą bezpieczniejsze, zmniejszając zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

Wszystkie samochody uczestniczące w projekcie znajdą się też pod pewnym nadzorem. Zdarzenia z ich udziałem będą odnotowywane, a kierowcy będą mieli wypełniać ankiety. Opiszą w nich swoje doświadczenia z codziennego użytkowania radarów.

Jak natomiast będzie to wyglądało w praktyce? Poniżej widzicie przykład takiego systemu, fabrycznie montowanego w nowych Mercedesach. Kiedy obok ciężarówki znajduje się inny obiekt lub osoba, na słupku świeci się pomarańczowy trójkąt. Gdy natomiast kierowca włączy w takiej sytuacji prawy kierunkowskaz, trójkąt zmieni kolor na czerwony i dojdzie do tego sygnał dźwiękowy. Z boku pojazdu wyraźnie widać też radar, który bada przestrzeń obok ciężarówki.

Ten wpis ma 3 komentarzy

 1. Hades napisał(a):

  Podatnicy juz podskakują z radości. Co prawda nie ma gdzie się wysikać na trasie, ale kto by sie przejmował potrzebami kierowców ciężarówek.

  • Kamil napisał(a):

   Załatwić jak załatwić, przecież tam od dłuższego czasu nie ma nawet jak normlanie i bezpiecznie zapakować, a co dopiero załatwić haha

 2. Kamil napisał(a):

  Po co to wszystko jak za kilka lat nie będzie miał kto jeździć bo ludzie nie są głupi i nie pchają się w to bagno bo nie chcą być brudasami i spać w budzie miesiącami.

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.