OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 2 Listopad, 2018

Niemcy: jednej nocy rozcięto plandeki w 19 ciężarówkach, skradziono m.in. ładunek odkurzaczy

W ostatnich dniach sporo było zakazów ruchu dla samochodów ciężarowych. Tylko w Niemczech, w zależności od landu, trzeba było stać w środę oraz w czwartek. Tymczasem złodzieje ładunków mieli prawdziwe używanie…

Najpierw pojawiły się doniesienia z dwóch parkingów przy autostradzie A7 – Hasselhöhe oraz Garlstorfer Wald. Na każdym z tych placów, w nocy ze środy na czwartek, uszkodzono po dziewięć naczep. Plandeki zostały rozcięte, a ze środka wybranych pojazdów zniknęły fragmenty ładunków. Oczywiście okradziono tylko te pojazdy, które przewoziły towar cenny, a jednocześnie możliwy do odsprzedaży.

Wszystkie 18 przypadków musiało mieć miejsce między godziną 19 a 4 rano. Panował już wówczas mrok, a kierowcy w większości przebywali w kabinach. Policję powiadomił dopiero kierowca, który przebudził się w nocy i zauważył działania złodziei.

Na tym jednak nie koniec. Przypadek zuchwałej kradzieży odnotowano też na autostradzie A2, na parkingu Rhynern Süd. Również w nocy ze środy na czwartek, złodzieje rozcięli tam plandekę i wynieśli z pojazdu pięć palet odkurzaczy. Kierowca obudził się w ostatnim momencie i widział uciekający samochód dostawczy w kolorze niebieskim. Najprawdopodobniej to właśnie ten pojazd wywiózł jego ładunek.

W odpowiedzi na ten natłok kradzieży, policja z landu Nadrenia Północna-Westfalia opublikowała ostrzeżenie dla kierowców. Zawiera ono numer alarmowy oraz przestrogę w trzech językach. A wygląda to następująco:

Ten wpis ma 27 komentarzy

 1. Kuba napisał(a):

  Niemcy coraz bardziej przypominają dziki kraj brak słów!!!!!!!

 2. Cass napisał(a):

  Postawić bramki na parkingach i niech rozdają bilety na wjazd i kontrola przy wyjeździe. Wiem, niemożliwe.

 3. grzestato napisał(a):

  Policja opublikowała ostrzeżenie…, i to wszystko, co policja ma zamiar zrobić?! A nam nie wolno nawet gazu do obrony wozić i używać…

 4. Taki jeden napisał(a):

  I co taka ulotka ma zdziałać? Sprawi że złodzieje będą się bali kraść? Policja będzie działać sprawniej? Czy liczą że kierowcy będą patrolować parkingi w wyznaczonych godzinach?

 5. andrzej napisał(a):

  Wysłać więcej patroli na drogi? Próbować namierzyć potencjalnych złodziei? Nie! Wydrukujmy ulotki z ostrzeżeniami, brawo Polizei!

 6. Rafiti5 napisał(a):

  Złodzieje będą dopiero mieli używanie,na czterdziestopięciogodzinnych pauzach,gdy ciężarówki aż się będą prosiły o opróżnienie ładunków z ich naczep.

  • 13*60 R napisał(a):

   I po to właśnie to wymyślono – kierowcy do podrzędnego hotelu a niemcy do cięcia plandek i szabrowania cudzego majątku.
   Od 1945-tego za wiele się nie zmieniło jak chodzi o mentalność – jedynie metody bardziej udoskonalone.

 7. Iveco napisał(a):

  Bo śmieszny zakaz powinien być od 6 rano a nie od 00.00 tyle w temacie.

 8. 13*60 R napisał(a):

  Niemcy kradną nie od dzisiaj. Twierdzę ,że jako nacja są lepsi jak ci ze wschodu.
  Po państwowemu w świetle Prawa w biały dzień.
  Kto pamięta jeszcze aktualny temat drugiego zbiornika? Nam nieniejckie śninie ukradły na sumę 20.000 złotych i to jeszcze w czasie gdy już niemiecki sąd orzekł ,że było to kradziejstwo.
  A wy tu jakieś tam odkurzacze na parkingu….. państwowo to dopiero potrafią setki tysięcy ukraść.
  Czekam na następny akt ubogacania tej niemieckiej dziczy – pierwszy rozmieszam drinka !

 9. 13*60 R napisał(a):

  Znam “polkę” co jest prawie prostytką…a teraz będzie aplikować do szeregów policji w Berlinie.
  To o jakiej policji wy piszecie ? nieniecka policja to kpina .

 10. raptownywaldek napisał(a):

  Kilku kiero zarobiło.Jeden się przebudził bo byl trzezwy reszta nawalona.Osoby wyciagające z naczepy palety do cichych nie naleźą.Nie da się.Ukartowane na bank

 11. 13*60 napisał(a):

  Wiekszosc cięzarowek na niemieckich pseudozatkanych parkingach jest z Polski więc pytam gdzie sa informacje w języku Polskim???Czemu Polscy kierowcy sie produkują ( Ci ktorzy nie umieją języka ) i nie mówią po Polsku na załadunkack / rozładunkach?? Wstydzicie sie???Polska jest Wielka i to inni sie powinni uczyc Polskiego!

 12. Kaczor napisał(a):

  Ostrzeżenie w kilku jezykach, ale nie w Polskim. A na parkingach co drugi tir jest na Polskich numerach… Brawo niemiaszki !!!!

 13. Patryk napisał(a):

  Rhynern Nord.Od 9 lat jeżdżę w transporcie międzynarodowym i takiego szamba jak na A2 to nie widziałem.9 lat kierunek PL-DK-D-północ -PL zero sznyt na plandece.Ostatnia noc dwie sznyty po 30cm.To nie pierwszy taki incydent.Brawa dla rządzących w D. Jakie zakazy jazdy?Po jaki ciul te autostrady ja się pytam.

 14. Camerlengo napisał(a):

  Powinno być napisane: Your truck will be next.

 15. Cwaniak napisał(a):

  Jedni sobie świętują, a inni ciężko pracują

 16. Andrzej. napisał(a):

  Niemcy to już nie jest kraj godny zaufania…..złodziej na drodze złodziej w rządzie złodziej niemicki w Brukseli który wprowadza zjodziejskie przepisy wygodne tylko temu dzikiemu krajowi.

  • 13*60 R napisał(a):

   A kiedy szkop był godny zaufania ?
   Niemiec klepał wszystkich po plecach tylko dlatego ,że wręcz niewolnicze relacje finansowe przynosiły im nadzwyczajne korzyści majątkowe. Takie sobie “partnerstwo” warte psiego goowna.
   Teraz relacje są już nieco inne (kiedyś 200 DM to był majątek i czasami miesięczny zarobek w Polsce) więc robią to co robią i jest jak jest.
   Obozy pracy organizowane przez zachodni kapitał wymknęły się spod kontroli a do tego morze roszczeniowych zasiłkowców w różnych kolorach skóry… i mamy wspomnienie po wielkiej rzeszy.
   Biały kalifat z całymi stadami grasujących złodziei , zboczeńców i tych od wybuchów !!!
   Bandycki kraj !!

   Kiedyś to pęknie – na razie szkopska policja wyżywa się na białym kierowcy ze wschodu bo tylko tu mogą się jeszcze jakoś wykazać.
   Na resztę niemieckich problemów są za ciency.

 17. Sław napisał(a):

  W nocy z 24- 25.10.18 na parkingu Uhry Sud pocieli ponad 20 ciężarowek z tego 7 okradziono częściowo z towaru. Policja niemiecka przyjechała ok 5rano. Jak mówili świadkowie krecili się po parkingu polacy (busy też na pl numerach). Policja nawet nie podała tej informacji na swojej stronie. Wiadomo statystyki muszą być ok.

 18. Kierowca złodziej napisał(a):

  Czy Niemcy mają problem z zapewnieniem bezpieczeństwa na terenie swojego kraju ???
  Co na to komisja europejska ?!

 19. Kierowca napisał(a):

  A może to polaczki zrobili, przecież już nie raz policja namierzyła polskich złodziei

 20. Kuba P. napisał(a):

  Witam,
  piszę pracę inżynierską związaną z pracą kierowcy zawodowego. Bardzo interesuję się tym zagadnieniem i z tego powodu prosiłbym Was o pomoc przy wypełnieniu krótkiej ankiety. Składa się ona z 16 pytań zamkniętych dotyczących Waszej pracy, a wypełnienie jej zajmie maksymalnie 3 minuty.
  Proszę o pomoc wszystkich kierowców 🙂
  https://goo.gl/forms/FnxlnPNA0b9A2dmu1

 21. TED napisał(a):

  Czyli dzień jak co dzień, każdej nocy tną pewnie kilkadziesiąt naczep.

 22. darro napisał(a):

  I dlatego ja czlowiek uzytkujacy na codzien audi a4 2014 rok dolaczylem do krajowego pozwu dotyczacego oszustwa na emisji spalin.Wstepnie odzyskam 80% ceny nowego auta minus 15% prowizja dla kancelarii prawniczej.Oni nas my ich.

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.