OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 2 Listopad, 2018

Ta francuska cysterna do zbiórki mleka robi ogromne wrażenie – ma świetne wnętrze i mnóstwo dodatków

Francuska firma Transports Black-Lafraise zajmuje się przewozem mleka od rolników do zakładów przetwórczych. Pozornie jest to praca typowo lokalna, w której trudno spodziewać się wyjątkowo efektownych pojazdów. A jednak, najnowsza Scania z tej firmy może robić ogromne wrażenie.

Transports Black-Lafraise zdecydowało się na trzyosiowe podwozie serii R, wyposażone w kabinę typu Normal oraz zabudowę marki Magyar. Następnie samochód ten odesłano go Holandii, gdzie odwiedził dwa znane warsztaty.

Pierwszy z nich, firma Sjaak Kentie Truckspecials zadbał o liczne dodatki zewnętrzne. Zastosowano między innymi przednie orurowanie, kominy układu wydechowego, przedłużoną osłonę przeciwsłoneczną, obudowy międzyosiowe, czy też nakładki optycznie obniżające reflektory. Uwagę zwracają też nakładki na narożniki kabiny – przyznam, że nigdy wcześniej nie widziałem tego elementu na Scanii nowej generacji.

Tymczasem firma Special Interior zmodyfikowała wnętrze pojazdu. Zdecydowano się przy tym na bardzo eleganckie połączenie czarnej oraz jasno szarej skóry. Materiał ten pojawił się między innymi na desce rozdzielczej, kierownicy, a także na wszystkich ścianach.

Co natomiast dodatkowo zwraca uwagę, to ciekawe zagospodarowanie wnętrza. Kabina typu Normal, a więc z delikatnie podwyższonym dachem, otrzymała między innymi zestaw głośników na tylnej ścianie, telewizor umocowany nad łóżkiem oraz zestaw dodatkowych schowków pod sufitem. Dzięki temu, choć kabina nie jest przesadnie duża, warunki życia kierowcy będą naprawdę bez zarzutu.

Wygląd zewnętrzny:

Wnętrze kabiny:

Ten wpis ma 13 komentarzy

 1. Petr87 napisał(a):

  Holenderski kierowca-vloger Martijn Kuipers z firmy Simon Loos, w jednym z ostatnich filmików montował w nowej Scanii takie deflektory i brewki. Wychodzi na to,że to wyroby “pomarańczowych”.

 2. andrzej napisał(a):

  ciekawe skąd miał na to pieniążki

 3. Piotrek11242 napisał(a):

  Brewki nie wiem czyjej są roboty ale deflektory to robota tych co robią Scania Torpedo nowej generacji vlastuin truckopbouw. A ta blenda pod szybą to Coles and Son(Anglia)

 4. BULEKZVOSA napisał(a):

  A u nas dalej auta bez lodówek, chłopaki montuja własne pistolety z powietrzem a lusterka reguluje się palcem naszczescie na każdy wyjazd dostaję taśmę cud i magiczne gumki z haczykami a chłopaki z cargo pasy. Tylko to trzyma mnie w tej firmie jak by kto chciał kupić coś z tych fantów lub zamienić na wysoko procentowy alkohol to służę uprzejmie

 5. Henriko z Amieriko napisał(a):

  Ciekawe co na to żabska policja. Pewnie według obecnych standardów chętnie przywłaszczyli by sobie dowód.

 6. andrzej napisał(a):

  Nie tylko we Francji lubią “wypasione” mleko- wozy. Znajomy Irlandczyk na codzień jeździ Scanią S730 którą dzieli z szefem. Jest to jedyne auto w firmie, w postaci ciągnika z układem osi typu boogie który ciąga trzy osiową cysternę odbierając mlekp z lokalnych farm 🙂

 7. Bonzo napisał(a):

  Piękny zestaw – piękny!
  I praca zaraz robi się przyjemniejsza…

 8. Tołdi napisał(a):

  Brakuje do pełni smaku przyczepy. Może być tandem lub klasyk.

 9. Grzeniek napisał(a):

  U nas też piękne mlekowozy na Podlasiu. Może nie aż tak,ale nowki sztuki, pelne lakierowanie, felgi w chromie, lampy Led. Aż żal po błocie tym jeździć. Ale taką robota.

 10. Szymon napisał(a):

  Cóż za luksus, a niektórzy nadal starymi autami jadą

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.