Narzędzia dla profesjonalistów

Publikacja na zamówienie

Wiele urządzeń może odstraszyć nas samą nazwą, która wydaje się zbyt skomplikowana. Może być tak w przypadku choćby młotowiertarki oraz grubościówki, które doskonale sprawdzają się w wielu dziedzinach – zarówno w warsztatach produkcyjnych, jak i domowych. Narzędzia dla profesjonalistów mają szerokie zastosowanie, a także ułatwiają oraz przyspieszają pracę.

Wiertarka stołowa – podstawa w każdym warsztacie

Każdy z nas słyszał kiedyś o wiertarce. Czym jednak różni się od tradycyjnej wiertarki wiertarka stołowa? Urządzenie to ma znacznie bardziej masywną konstrukcję, a z zewnątrz ani trochę nie przypomina tradycyjnej wiertarki, którą wykorzystuje się w przydomowym warsztacie. Dzięki swoim możliwościom technicznym oraz budowie, urządzenia gwarantują wykonywanie niezwykle precyzyjnych otworów, które cenione są przede wszystkim w sektorach zajmujących się produkcją. Dzięki możliwości ustawienia pracy w poziomie i pionie, a także opcji wielowrzecionowej bez problemu mogą wykonywać otwory na wkręty mocujące, np. w meblach. 

Wiertarka stołowa sprawdzi się jednak nie tylko do wykonywania otworów w drewnie, ale także w metalu. Nie posiada ona mechanizmu udarowego, więc nie sprawdzi się do wykonywania otworów w betonie lub murach. Wybierając odpowiednią wiertarkę stołową zwróćmy uwagę głównie na wysokość, czyli maksymalną odległość pomiędzy stołem roboczym a uchwytem. Należy sprawdzić także, czy odległość pomiędzy kolumną a osią wiercenia odpowiada naszym wymaganiom. Pod uwagę weźmy także moc wiertarki stołowej. 

Młotowiertarka – niezawodna podczas prac z twardym podłożem

Młotowiertarka to urządzenie przeznaczone do wykonywania otworów w twardych podłożach, takich jak marmur, kamień czy beton. Wykorzystywana jest także do skuwania starych wykładzin ze ścian, skuwania posadzek oraz dłutowania. Od wiertarki udarowej różni się rodzajem pracy udaru, co przekłada się na pracę całego urządzenia – młotowiertarka nie wymaga tak dużej siły nacisku do powierzchni, jak wiertarka udarowa. Co więcej, w urządzeniach istnieje możliwość wiercenia także bez udaru. Każda dobra młotowiertarka daje nam również możliwość obróbki materiału – przede wszystkim posiada funkcję kucia. 

Podczas wyboru odpowiedniej młotowiertarki zwróćmy uwagę na:

  • energię pojedynczego uradu,
  • moc urządzenia,
  • typ uchwytu,
  • rodzaj zasilania młotowiertarki,
  • funkcję regulacji drgań,
  • możliwość regulacji obrotów.

Młotowiertakrka jest niezbędnym urządzeniem, które powinien posiadać każdy profesjonalista. Ułatwia ona pracę, a także znacznie ją przyspiesza.

Grubościówka – doskonała do drewna

Grubościówka to narzędzie przeznaczone do obróbki drewna – zarówno twardego, jak i miękkiego. Pozwala ona na precyzyjne osiągnięcie efektów, których nie są w stanie dać nam inne maszyny. Ze względu na to, że grubościówki łączą w sobie funkcjonalność grubiarki, strugarki, wyrówniarki, a nawet frezarki oraz pilarki, są one niezwykle wszechstronne i uniwersalne. Pomimo swoich niemałych rozmiarów, dzięki stosunkowo kompaktowej i małej konstrukcji modeli, które znajdziemy w sklepach, doskonale nadadzą się do transportowania, a także pracy w różnych miejscach. 

Grubościówka charakteryzuje się wyjątkową precyzją oraz stabilnością, a co za tym idzie – bezpieczną pracą. Wiele urządzeń posiada żeliwną, mocną konstrukcję, a także najwyższej jakości noże na wałku, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie maksymalnie precyzyjnej obróbki materiału. Urządzenia te są także ciche, a ich praca pozbawiona jest wibracji. Grubościówki umożliwiają nastawienie oczekiwanej grubości, a także łatwe przejście z funkcji wyrówniarki na funkcję grubiarki. Sprawdzą się one przede wszystkim wszędzie tam, gdzie pracuje się z drewnem.