OFERTY PRACYKONTAKT
rekrutuj 40ton665
Opublikowane 11 Grudzień, 2017

Największy producent piwa na świecie zamówił 40 ciężarówek Tesla i będzie nimi woził Budweisery

budweiser_ciezarowka_usa

Największy producent piwa na świecie, znany pod nazwą AB Inbev, ma być pierwszym flotowym użytkownikiem ciężarówek marki Tesla. Ten ogromny koncern złożył bowiem zamówienie na co najmniej 40 ciągników siodłowych Tesla Semi.

Choć AB Inbev wywodzi się z Belgii, wszystkie nowe Tesle będą wykorzystywane w Stanach Zjednoczonych. Przetransportują one piwa amerykańskiej marki Budweiser, a także popularne w USA meksykańskie Corony, czy belgijskie Stelle Artois.

Sam AB Inbev tłumaczy, że elektryczne ciężarówki pomogą zrealizować plan redukcji emisji dwutlenku węgla. Do 2025 roku browarniczy koncern chce ograniczyć tę emisję o aż 30 proc, a zakup elektrycznych pojazdów ma być ku temu doskonałą drogą.


Abstrahując już od transportu, odpowiem na ewentualne komentarze – użyte przeze mnie określenie “amerykańskiej marki Budweiser” nie było żadnym błędem. Na świecie są bowiem dwie firmy, które mają prawo do tej samej nazwy – czeska oraz amerykańska. Obie wyrobiły sobie to prawo ponad 100 lat temu, a przy okazji rozpoczęły też spór prawny, trwający już od 1907 roku. Przeczytacie o tym chociażby na Wikipedii, pod hasłem Spór o markę Budweiser.

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 2 komentarzy

  1. patyk napisał(a):

    Ekologiczne piwo, a to dobre. To może w ramach redukcji CO2 będą mniej gazować (piwo) – ale kto to kupi wtedy 😛

  2. Stefan napisał(a):

    Tesla to podkładka wraz z rozwojem cywilizacji i większego popytu piwo jak i inne produkty spożywcze staly się syfem marketingowymi rękach korporacji które chcą zarobić większa kasę ale złodziejstwo przemysłowe tak jak inne ma krótkie ręce ?? Kto dziś pije ten chemiczny syć syf klasa nisza i średnia którzy chcą zaimponować kim czym ???tylko później Samara rośnie i ciężko zrzucić chemiczne kilogramy ?

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.