Najechanie na tył najechania na tył – dwóch kierowców ciężarówek zostało przy tym ciężko rannych

Najechanie na tył najechania na tył – tak można opisać zdarzenie, do którego doszło wczoraj rano na niemieckiej autostradzie A6. Już samo zdjęcie zapowiada rzecz nietypową, jako że dwa uszkodzone przody stoją tutaj niemalże w jednej linii.

Zaczęło się o godzinie 7 rano się od niegroźnego zdarzenia z udziałem młodego, amerykańskiego żołnierza. Kierując autem osobowym nie zachował on wystarczającego odstępu i najechał na tył przyczepy kempingowej. Ta ostatnia uległa przewróceniu, blokując przejazd i oczywiście wywołując korek.

Na koniec tego zatoru najechał DAF XF105 z naczepą. Jego kierowca nie zdążył w porę wyhamować i uderzył w tył ciężarowej wywrotki. 50-letni kierowca został przy tym poważnie ranny, a wydobyciem go z wraku musieli zająć się strażacy.

Zanim jednak ratownicy dojechali na miejsce, na naczepę DAF-a najechał Mercedes-Benz Atego. Kierowca tego pojazdu zauważył korek w ostatniej chwili, ratując się ucieczką na lewo. Niemniej kabina została przy tym rozerwana, a kierowca odniósł poważne obrażenia.