OFERTY PRACYKONTAKT
rekrutuj 40ton665
Opublikowane 31 Październik, 2014

Myto od 7,5 tony w kontrakcie między Niemcami a firmą Toll Collect, czyli opłaty dla najlżejszych od 2015 r.

06

Cała historia zaczyna się raczej niepozornie – ot Niemcy podpisali nowy kontakt z firmą Toll Collect, która obsługuje system opłat drogowych dla samochodów ciężarowych. Tym samym współpraca naszego zachodniego sąsiada z przedsiębiorstwem Toll Collect zostaje przedłużona o kolejne trzy lata, aż do roku 2018. W informacji tej jest też jednak fragment, który zainteresuje wszystkich użytkowników lekkich pojazdów ciężarowych operujących m.in. po terenie Niemiec.

W kontrakcie zaznaczono jakie będą klasy wagowe pojazdów objętych mytem, które będą obowiązywały bez możliwości zmiany do 2018 roku. Jest tam mowa o ciężarówkach już od 7,5 tony, a nie od 12 ton, jak miało to miejsce dotychczas. Tym samym mamy pierwsze potwierdzenie, że myto dla lżejszych ciężarówek już wkrótce naprawdę stanie się faktem. Nowe klasy wagowe mają obowiązywać od października 2015 roku.

Gdyby ktoś szukał akurat nowego 7,5-tonowca na dłuższe trasy, to zapraszam do zapoznaniem się z moim testem Mercedesa Atego 823 Euro 6. Test czeka TUTAJ.

Ten wpis ma 2 komentarzy

  1. Atego napisał(a):

    Jeśli można prosić, to jakie jest źródło tych informacji? Wiadomość nieciekawa, bo właśnie nabyliśmy kolejną 12 tonówkę. Niemniej jednak wydaje mi się, że w tej kwestii musi najpierw wyrazić zgodę parlament na wprowadzenie nowej ustawy dot. opłat drogowych.

    Jeśli faktycznie wejdzie to w życie, to trzeba będzie za rok szukać przyczepy. Jak już każą płacić to chociaż można będzie wozić więcej 😀

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.