Możliwości rozwoju zawodowego w firmie LINK, czyli czym zajmują się Kierowcy-Szkoleniowcy i Trenerzy

Publikacja na zamówienie

To już trzeci, a jednocześnie przedostatni artykuł dotyczący szczegółów zatrudnienia i pracy jako kierowca w firmie LINK. Dotychczas można było zapoznać się z informacją na temat tegorocznego rozszerzenia floty (tutaj), a także z pełną ofertą systemów pracy (tutaj). Teraz natomiast poznamy drogę rozwoju, jaką oferuje kierowcom ta firma.

Informacje wymienione poniżej mają dwa wymiary. Z jednej strony, wszyscy firmowi kierowcy mogą z takich szkoleń oraz treningów skorzystać. Tym samym firma LINK daje realne szanse wejścia w zawód kierowcy, zwiększenia swoich kwalifikacji, czy bezstresowego przejścia do ruchu międzynarodowego.

Z drugiej strony, kierowcom z dużym doświadczeniem, daje to ciekawą możliwość zawodową –  sami mogą zostać takimi szkoleniowcami lub trenerami. Idzie to w parze z rozwojem zawodowym i satysfakcją, a także z odpowiednim wzrostem wynagrodzenia. Ważne jednak – jak podkreśla firma – by wykazać przy tym pasję, chęci i zaangażowanie.

SZKOLENIE MŁODYCH KIEROWCÓW BEZ DOŚWIADCZENIA

Tym zajmują Kierowcy krajowi / Szkoleniowcy, których głównym zadaniem jest przeszkolenie młodych kierowców, dopiero wkraczających do tego zawodu.

Szkolenie tego typu trwa 3-4 tygodnie i obejmuje wytrenowanie umiejętności praktycznych, takich jak manewrowanie na placach centów logistycznych, procedury awizacyjne, obsługa tachografów, czy wypełnianie takich dokumentów, jak na przykład list przewozowy. Bardzo ważnym aspektem jest także przekazanie wiedzy dotyczącej zabezpieczania i prawidłowego ustawiania ładunków w naczepach.

Każda z baz LINK ma kilku Kierowców krajowych/ Szkoleniowców. System szkolenia młodych kierowców jest dzięki temu bardzo efektywny, łącznie wdrażając do zawodu po kilkadziesiąt osób rocznie.

Zdjęcie wykonane przez jednego z firmowych kierowców, Pana Aleksandra:

SZKOLENIE KIEROWCÓW W TRASACH MIĘDZYNARODOWYCH

To zadanie dla Kierowców międzynarodowych/Szkoleniowców. Wybiera się ich z grona specjalistów z wieloletnim doświadczeniem na trasach w całej Europie. Na każdej bazie LINK można znaleźć nawet kilkunastu Kierowców międzynarodowych/Szkoleniowców

Głównym zadaniem Szkoleniowców jest przekazanie wiedzy z zakresu procedur u kluczowych klientów, procedury imigracyjnej przy wjazdach do Wielkiej Brytanii, prawidłowego rozliczania dokumentów, czy obsługi systemów telematycznych, zamontowanych we wszystkich firmowych ciężarówkach. Ten ostatni element jest szczególnie istotny, gdyż nawet wielu doświadczonych kierowców mogło nie mieć wcześniej do czynienia z tego typu urządzeniami.

Co ważne, pomimo, że jazdy szkoleniowe odbywają się podwójnej obsadzie, czas jazdy jest ustawiany na pojedynczego kierowcę. Dzięki temu szkolenie faktycznie może pozostać szkoleniem, a cały czas poświęcony jest na podnoszenie umiejętności praktycznych kierowcy.

Szkolenie dla kierowcy bez doświadczenia w jeździe za granica zazwyczaj obejmuje dwa „kółka” po dwa tygodnie. Szkolenie kierowcy doświadczonego w ruchu międzynarodowym może zostać ograniczone do jednego „kółka”.

TRENERZY LINK

Trenerzy, jest to grupa wyselekcjonowanych kierowców, który posiadają nie tylko duże doświadczenie, ale też bardzo wysokie umiejętności i odpowiednie predyspozycje. Charakteryzują się zwłaszcza doskonałą techniką jazdy i świetnymi wynikami pod względem zużycia paliwa.

Głównym zadaniem Trenerów jest pomaganie w opanowaniu sztuki ekonomicznej jazdy. Dzięki temu firma może ograniczać zużycie paliwa oraz dba o środowisko, natomiast kierowcy częściej uzyskują premię za niskie spalanie.

Trenerzy zazwyczaj wyjeżdżają w trasę z już doświadczonymi kierowcami. Bywa jednak, że zapewniają oni dodatkowe szkolenie dla młodego kierowcy, tuż po jeździe ze Kierowcą-Szkoleniowcem.

Sami Trenerzy też regularnie przechodzą szkolenia. Corocznie uczestniczą oni w naukach z ekonomicznej jazdy wszystkimi nowymi ciągnikami z floty LINK. Zdarza się również, że sprawdzają nowe ciężarówki przed ich zakupem, czy nawet przed wejściem na polski rynek. Przykładem może być projekt GoldenTruck Iveco realizowany przez bazę Zgierz (opisywany tutaj), czy testy ciągników na LNG prowadzone przez kierowców-trenerów z Poznania.

Poza wiedzą wyniesioną ze szkoleń, Trenerzy mają też dostęp do odpowiednich rozwiązań technicznych i znają specyfikę każdego samochodu w firmie. Na każdej firmowej bazie można znaleźć kilku osób o takich uprawnieniach.


Osoby zainteresowane przejściem do firmy LINK i przemierzaniem Europy w jednej z nowych ciężarówek, proszone są o kontakt pod numer telefonu + 48 22 769 69 09 lub adres e-mail: rekrutacja@linktransport.eu.

Dodatkowe informacje można znaleźć pod następującymi adresami:
http://www.linktransport.eu/pl/kariera/aktualnie-poszukujemy
https://www.facebook.com/linktransport.eu/