Milion na liczniku, osiem lat na karku, a wrażenie robi większe niż nowa – oto Scania R500 z firmy SławTrans

scania_r500_slawtrans_6

Rok produkcji 2008 i licznik wskazujący 920 tys. kilometrów – w przypadku ciągnika o takich parametrach wielu przewoźników zastanawiałoby się już nad sprzedażą, nie chcąc trzymać samochodu z milionowym przebiegiem. Widocznej powyżej Scanii R500 nikt nie zamierza jednak sprzedawać, a wręcz można powiedzieć, że właśnie otrzymała ona nowe życie. Kiedy bowiem zajrzycie tutaj do kabiny, zobaczycie piękne, a jednocześnie dopiero co przygotowane wnętrze.

Opisywana Scania należy do niewielkiej firmy SławTrans z Goleniowa. Już od dłuższego czasu zwraca ona uwagę pięknym tuningiem zewnętrznym. Cały samochód utrzymany jest w białym kolorze, wraz z białym orurowaniem, czy też białymi kołami. Zastosowano tutaj kilka klasycznych dodatków, jak przedłużona blenda przeciwsłoneczna, gładkie zabudowy międzyosiowe oraz cztery reflektory umieszczone na przedniej osłonie. Ponadto w rogu kabiny sypialnej można zobaczyć grafikę nawiązującą do muru, wraz z godłem Polski Walczącej, co ma być hołdem dla wojennej historii naszego kraju. Kiedy zaś połączymy to wszystko z całkowicie czarną naczepą typu mega, otrzymujemy naprawdę piękny zestaw.

Latem tego roku białe R500 otrzymało jednak także tuning wewnętrzny. W tym celu ciężarówkę wysłano do trójmiejskiego specjalisty znanego jako „Adamos”, a także kupiono dwa elementy charakterystyczne dla serii 4. W miejscu seryjnego łóżka pojawił się zestaw szafek, samo łóżko przeniesiono nad fotele, a następnie dodano do tego detale chociażby w postaci symboli V8 na boczkach drzwiowych. Nie zabrakło też oczywiście eleganckich firanek, pomalowanych na biało plastików oraz efektownego oświetlenia w kolorze czerwonym. Wszystko zwieńczyły zaś większe ilości białej, pikowanej skóry, doskonale pasujące do czarnych, fabrycznych foteli.

Więcej projektów „Adamos Interior” zobaczycie na Facebooku – TUTAJ.

scania_r500_slawtrans_4 scania_r500_slawtrans_2 scania_r500_slawtrans_3scania_r500_slawtrans_5scania_r500_slawtrans_7A jeśli ktoś lubi hip-hop, to opisywaną Scanię znajdzie też poniżej: