OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 5 Marzec, 2018

Miał zblokowane koło w przyczepie, rozerwaną oponę i zostawiał za sobą iskry, a mimo to jechał dalej

Goleniowska policja otrzymała zgłoszenie o ciężarówce, której koło tarło felgą o nawierzchnię. Spod pojazdu leciały iskry, z opony praktycznie nic nie zostało, a kierowca dalej jechał przed siebie

W kierunku ciężarówki wysłano radiowóz, który na drodze krajowej nr 3, między Przybiernowem a Babigoszczą, dokonał zatrzymania. Wyjaśniło się wówczas, że to zestaw na szwedzkich rejestracjach, kierowany przez 47-letniego obywatela Turcji.

Ów kierowca nie zauważył, że w przyczepie zblokowało się przednie lewe koło. To doprowadziło do rozerwania opony, felga zaczęła trzeć o nawierzchnię, a nawet częściowo się zdeformowała. Ponadto ciężarówka ruszyła w trasę z otwartym bakiem paliwa, a kierujący nie dysponował żadnym korkiem.

Dalszy ruch opisywanego zestawu został wstrzymany. Kierowca otrzymał 700 złotych mandatu i stracił dowód rejestracyjny. Jeśli natomiast samochód był wieziony na handel – a na to wskazywałby jego stan oraz turecki kierowca – zatrzymanie dowodu może okazać się uciążliwym problemem.

Źródło zdjęć: KPP w Goleniowie

Ten wpis ma 24 komentarzy

 1. Eddiecky napisał(a):

  W tytule jest “naczepy”

 2. Kaziu napisał(a):

  To on nie czuł że maszyna słabo ciągnie???

 3. Kierowca napisał(a):

  Kiedys pamietam, za dzieciaka jak stara krajowa 3 na naczepach tureckiej firmy STS wozono do Turcji ze Szwecji typowo szwedzkie zestawy na handel

  • Tołdi napisał(a):

   Tu też mamy do czynienia ze starym waflem ciągnącym równie starą przyczepę od Norka bądź ze Szwecji z przeznaczeniem na handel w kierunku Syrii bądź Iraku czy innego Afganistanu.

 4. auuu napisał(a):

  Czyli ze za awarie mandat sie należy?haha

 5. Juhas napisał(a):

  Filip tak troche nie na temat i z czystej ciekawosci, Ty masz prawko CE? Pozdrawiam

 6. Enriu napisał(a):

  Co wy chcecie. Amelinowe ślizgi po bokach miał.
  A trzeba być naprawdę bez mózgu by dwie opony załatwić bo to raczej ośka na bliźniaku była.

 7. Rabenik napisał(a):

  Ostatnio jadąc w okolicach Opoczna, miałem podobną sytuację z tym że jechał Ukrainiec zadzwoniłem na 112 zgłosiłem aby to do policji przekazała, to tempa baba powiedziała że nie będzie zgłaszać tego policji bo go nie dogon@ policaje.. I rozlaczyla się a tamten grzał na tej Felder, mimo że mu pokazywałem wzruszył ramionami..

 8. Rafik napisał(a):

  Niedawno był artykół o tym, że kierowca wywrotki zapłacił grzywnę 1500 zł za zabłocenie nawierzchni. Jak widać, w PL zagraniczni kierowcy nadal traktowani są ulgowo. Za niszczenie nawierzchni drogi tylko 500 zł mandatu – śmiech na sali.

 9. Luki napisał(a):

  mijałem go dziś, zestaw dalej stoi na tym parkingu, ciekaw jestem dalszego losu.

 10. Zbysiu napisał(a):

  Dalej stoi

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.