Mercedes zaprezentował nową klasę V – auto nie ma mieć praktycznie nic wspólnego z dostawczym Vito

Mercedes-Benz oficjalnie zaprezentował nowy pojazd klasy V, który będzie następcą modelu Viano. Klasa V to propozycja kierowana do osób poszukujących wygodnego vana, który przewiezie w luksusowych warunkach nawet siedem osób. Auto zostało do tego celu zresztą idealnie przygotowane, czego dowodzi dopracowany design, bogate wyposażenie i ekskluzywne wnętrze. Bardziej od wszystkich tych luksusowych zabawek interesuje nas jednak dostawcza wersja pojazdu, które stała się teraz jedną wielką niewiadomą…

Niemcy poinformowali bowiem przy okazji premiery nowej klasy V, że dostawcze Vito będzie teraz zupełnie innym pojazdem. Dotychczas osobowe Viano oraz użytkowe Vito były do sobie bardzo podobne, zarówno pod względem wizualnym, jak i technicznym. Teraz natomiast o takim podobieństwie nie ma być nowy. Co prawda obie maszyny połączy kilka wspólnych elementów nadwozia, lecz na tym podobieństwa mają się skończyć. Inny ma być przede na przykład design, aby nikt nie kojarzył klasy V z wołem roboczym spod znaku Vito.

Szczegółów dowiemy się jeszcze w tym roku, gdyż premiera nowego Vito przewidywana jest na najbliższe miesiące. Tymczasem od kwietnia będziemy mogli składać zamówienia na osobową klasę V.