OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 31 Styczeń, 2014

WITD Wrocław: Stosowanie magnesu w czasie załadunku towaru

witd_magnes_na_zaladunkuŁadowanie lub rozładowywanie się na magnesie to w Polsce coś zupełnie normalnego. Okazuje się jednak, że nawet przez to pozornie niegroźne wykroczenie można trafić do komunikatu wydanego w internecie przez Inspekcję Transportu Drogowego. Jak czytamy bowiem na stronie WITD we Wrocławiu, w dniu 27 stycznia 2014 r. inspektorzy z legnickiego oddziału inspektoratu ujawnili stosowanie przez kierowcę magnesu w czasie załadunku towaru.

Podczas kontroli kierowca twierdził, iż wjechał na teren zakładu i rozpoczął odpoczynek. W czasie gdy pracownicy zakładu dokonywali załadunku towaru kierowca smacznie spał. Jednak po szczegółowej analizie okazanych do kontroli dokumentów okazało się, że było inaczej. Kierowca przyznał, iż podczas podjazdu na załadunek dopuścił się ingerencji w pracę tachografu i ukarano go mandatem karnym.

źródło: WITD Wrocław

Ten wpis ma 2 komentarzy

 1. Sad Ripper napisał(a):

  A napisz, coś więcej, bo nie rozumiem, po co on ten magnes miał? bił nim kogoś? Stymulował się doodbytniczo?

  • Filip napisał(a):

   Posłużę się cytatem:
   Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.