Mercedes kończy prace na aplikacją Fleetboard Vehicle Lens, ułatwiającą przesiadanie się z pojazdów

Mercedesowska aplikacja Fleetboard Vehicle Lens ma wkrótce trafić do powszechnego użytku. Będzie to program dla kierowców, którzy nie mają na stanie konkretnej ciężarówki, regularnie przesiadając się z jednego pojazdu do drugiego.

Aby skorzytać z Fleetboard Vehicle Lens, kierowca musi skierować aparat telefonu na wyznaczoną ciężarówkę. Wówczas urządzenie wskaże nam stan ciśnienia opon, przebieg pozostały do poszczególnych prac eksploatacyjnych oraz stan poszczególnych płynów. Fleetboard Vehicle Lens ma również wskazywać numer rejestracyjny pojazdu, nawet jeśli aparat skierujemy na bok kabiny. Dzięki temu łatwiej znajdziemy właściwą ciężarówkę na bardzo ciasnym placu.

Co też ciekawe, na ekranie pojawi się informacja o poprzednim kierowcy, który korzystał z tego konkretnego pojazdu. Ma to ułatwić wskazywanie osoby odpowiedzialnej za ewentualne szkody, czy bałagan w kabinie. Co więcej, aplikacja Fleetboard Vehicle Lens będzie też miała system raportowania szkód. Jeśli więc firma wyznaczy nam nową ciężarówkę, a my znajdziemy na niej na przykład rysę, przy pomocy telefonu zgłosimy to do zarządcy floty.

Obecnie nad Fleetboard Vehicle Lens trwają jeszcze ostatnie prace. Niemniej w ubiegłym tygodniu aplikacja została zaprezentowana na Mobile World Congress w Barcelonie i wydaje się być gotowa do premiery. Wiadomo też, że będzie ona dostępna na urządzenia systemem Android oraz iOS. W swojej pierwsze wersji Fleetboard Vehicle Lens obsłuży ciężarówki marki Mercedes-Benz, a w przyszłości ma współpracować także z samochodami innych marek.