OFERTY PRACYKONTAKT
rekrutuj 40ton665
Opublikowane 22 Czerwiec, 2016

Mercedes-Benz Uptime, czyli nowa usługa zdalnego wykrywania usterek oraz organizowania ich naprawy

bedzin_serwis_ciezarowe_mercedes_2

Mercedes-Benz Uptime – oto nowa usługa, z którą niemiecki koncern wchodzi do branży samochodów użytkowych. Jej działania ma wyglądać tak, że poprzez nową platformę FleetBoard Connectivity, Mercedes-Benz Uptime stale będzie weryfikował sprawność poszczególnych układów pojazdu. Jeśli zaś taka zdalna kontrola wykaże konieczność wykonania naprawy lub przynajmniej przeglądu, pojazd automatycznie zgłosi to do serwera serwisu Mercedes-Benz, w celu przeanalizowania niepokojących danych w oparciu o specjalne algorytmy. Analiza ta poprowadzi do określenia ewentualnej usterki, a także przesłania informacji na jej temat, wraz z zaleceniami, do organizacji serwisowej Mercedes-Benz. Ta ostatnia zaś skontaktuje się z właścicielem pojazdu, wyjaśni mu całą sytuację i na życzenie zorganizuje możliwie szybką naprawę, rezerwując miejsce w serwisie. Mówiąc więc krótko – droga od wykrycia usterki, aż do zorganizowania jej naprawy, potrwa ledwie kilka minut.

Warunkiem skorzystania z usługi Mercedes-Benz Uptime będzie posiadanie nowej platformy FleetBoard Connectivity. Jeśli zaś chodzi o start tego systemu, to będzie miał on miejsce we wrześniu, przy okazji targów branżowych w Hanowerze.

Ten wpis ma 1 komentarz

  1. raptownywaldek napisał(a):

    Jedna rzecz aplikacja jest być moźe szybka.Ale od kiedy serwis?Nawet najbardziej prestiźowe serwist mają roboty ponad stan.Owszem zalecà kontakt za tydzień.Straszna mi ta szybkość.Obecnie jest podobnie-czujniki źuźycia klocków hamulcowych ze wzgledów oszczędnościowych montowane są po szt na jednej osi.Najczęściej po przekątnej.Zaświecenie kontrolki w połowie źuźycia serwis takie klocki kwalifikuje do natychmiastowej wymiany.Absurd.Klient placi .Jak glupi oczywiście.

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.