Mercedes-Benz Klasy X w końcu z 3-litrowym silnikiem V6 – ceny rozpoczynają się od 173 tys. zł netto

Mercedes-Benz Klasy X w końcu dostępny jest z większym silnikiem. Polscy klienci mogą już zamawiać wariant sześciocylindrowy, mający 3-litrowy motor w układzie widlastym.

Flagowy model nosi nazwę X350d, rozwija moc 258 KM, aaksymalny moment obrotowy wynosi 550 Nm. Wystarczy to, by osiągnąć 100 km/h w zaledwie 7,9 sekundy. Ponadto X350d, w przeciwieństwie do wersji 2,3-litrowy – wyposażono w stały napęd na wszystkie koła. Nie trzeba tutaj więc niczego dołączać, a przednie koła zawsze pozostają w pogotowiu. Jeśli natomiast chodzi o skrzynię biegów, to w ofercie mamy 7-biegowy automat o nazwie 7G-Tronic Plus.

Pod względem holowania przyczep, wariant 3-litrowy oferuje to samo, co słabszy brat. Możemy więc holować pojazdy o DMC do 3,5 tony. Nie zmieniło się też zawieszenie, które z tyłu ma układ drążkowy, bez klasycznych resorów. Masa własna ma wynosić co najmniej 2,3 tony, przy około tonowej ładowności. Ceny rozpoczynają się zaś od 173 600 złotych netto.

Zaznaczę jeszcze, że 3-litrowy silnik V6 nie jest obecnie dostępny w Nissanie Navara. Tym samym Mercedes w końcu wyróżnia się technicznie na tyle japońskiego kuzyna, oferując po prostu coś więcej. Można też powiedzieć, że Klasa X zrównała się mocą z dotychczas najmocniejszym pickupem średniej wielkości na polskim rynku, czyli Volkswagenem Amarokiem V6 TDI. Mocniejszy jest już tylko jedynie Ram 1500, który – czego wiele osób może nie wiedzieć – od niedawna też ma w Polsce oficjalnego dealera, sprzedającego pojazdy z europejską homologacją. To już jednak auto nieporównywalnie większe.

Charakterystyka silnika:

Moc 258 KM przy 3400 obr./min;

Maksymalny moment 550 Nm między 1400 a 3200 obr./min.