Cysterna do mleka staranowała trzy auta osobowe – trzy osoby nie żyją, pięć zostało rannych

Wypadek, do którego wczoraj doszło pod Nowym Sączem, na wiele lat pozostanie w pamięci okolicznych mieszkańców. W miejscowości Łęka, gmina Korzenna, ciężarówka staranowała trzy samochody, trzy osoby zginęły na miejscu, a kolejne pięć zostało ranne.

Dokładne przyczyny zdarzenia pozostają nieznane. Wiadomo tylko, że MAN z zabudową do przewozu mleka zjechał na przeciwległy pas ruchu, staranował trzy samochody osobowe i wpadł do rowu. Ustalono też, że 48-letni kierowca MAN-a był trzeźwy, a jego praca polegała na zbieraniu mleka od okolicznych rolników.

Jako pierwszy trafiony został Nissan Patrol. Cysterna trąciła go w lewą stronę nadwozia, a kierowca oraz dwóch pasażerów wymagali przetransportowania do szpitala w Nowym Sączu.

Następnie MAN uderzył Volkswagen Passata, którym jechała czteroosobowa rodzina. W wyniku wypadku zginął 32-letni mężczyzna, 32-letnia kobieta w ciąży oraz ich 6-letni syn. Przeżyła tylko 10-letnia córka, odnosząc jednak liczne obrażenia.

Jako ostatni uderzenie otrzymał Opel Astra, kierowany przez 19-latka. Cysterna nie tylko staranowała ten samochód, ale też zepchnęła go do rowu, a następnie się na niego zsunęła. W efekcie kierowca został bardzo poważnie ranny, a helikopter przetransportował go do szpitala aż w Krakowie.

Poza osobami jadącym Nissanem, wszystkie ofiary oraz ranni pochodzili z najbliższej okolicy. Jeśli natomiast chodzi o kierowcę ciężarówki, to nie odniósł on żadnych poważnych obrażeń.

Zdjęcia opublikowane przez Państwową Straż Pożarną z Nowego Sącza:

Zdjęcia opublikowane przez małopolską policję: