Mercedes-Benz Citan debiutuje w nowej wersji, czyli 7 dorosłych osób lub 3,5 m3 ładunku na pokładzie

mercedes_citan_kombi_7osob_1

Mercedes-Benz Citan jest teraz dostępny w kolejnej wersji. Mowa tutaj o odmianie kombi z ekstradługim rozstawem osi, która zabiera na pokład nawet siedem osób, a jej kabinę można skonfigurować na wiele sposobów. Auto podobno sprawdza się w roli pojemnej taksówki, nadaje się do zamiennego przewozu pracowników oraz ładunków, a także do zastosowań mieszanych, służbowych lub prywatnych. Model bazuje na ekstradługiej wersji towarowej (4705 mm) o dopuszczalnej masie całkowitej 2,2 tony.

W trzecim rzędzie siedzeń nowego Citana znajdują się dwa osobne fotele. Można je niezależnie przesuwać wzdłużnie w zakresie 130 mm, składać lub – w razie potrzeby – wymontować. Mercedes obiecuje, że wygodnie zasiądą tutaj nawet osoby dorosłe o normalnym wzroście. Z siedmioma osobami na pokładzie, zależnie od ustawienia foteli, opisywany Citan pomieści od 300 do 400 l bagażu, natomiast po ich wyjęciu przestrzeń ładunkowa sięga 2,2 lub 3,5 m3.

Nowy wariant jest już dostępny u dealerów z jednym z dwóch silników Diesla do wyboru: Citan 109 CDI (o mocy 66 kW/90 KM) oraz Citan 111 CDI (o mocy 81 kW/110 KM). Ceny najdłuższej wersji startują od 73 350 zł plus VAT.

mercedes_citan_kombi_7osob_2