Mercedes-Benz Actros 1851, którego na 7 dni oddano do dyspozycji młodego, polskiego artysty

mercedes_skytruck_malowanie_17

SkyTruck to nowa ciężarówka demonstracyjna polskiego przedstawicielstwa Mercedes-Benz Trucks. Samochód ten wyróżnia się fantazyjnym malowaniem, którego autorem jest Krzysztof Syruć – artysta młodego pokolenia, mający na swoim koncie wystawy zarówno w kraju, jak i za granicą. Jego specjalnością jest łączenie malarstwa z grafikami generowanymi matematycznie oraz elementami sztuki ulicznej, natomiast wspomniana ciężarówka wydaje się być tego doskonałym przykładem.

mercedes_skytruck_malowanie_19

Na bazę do powstania SkyTrucka wybrano model Actros, w bogatej konfiguracji 1851 BigSpace. Okazał się to też samochód o bardzo dużych możliwościach przewozowych, jako że układ osi 4×2 udało się połączyć z DMC zestawu podwyższonym do 68 ton, oczywiście na wypadek transportu z odpowiednimi zezwoleniami. Jak natomiast wyglądały prace nad malowaniem? To akurat bardzo ciekawa sprawa, jako że na przygotowanie całości Mercedes-Benz miał niecałe 7 dni. W tym czasie samochód był dwukrotnie rozmontowany, składany, szlifowany, matowany oraz bardzo dokładnie malowany. Sam Krzysztof Syruć spędził przy kabinie jakieś 40 godzin, walcząc z czasem, a także niezbyt sprzyjającymi warunkami pogodowymi. Ponadto wykorzystał on aż 100 puszek farby, po czym nałożył na karoserię 6 warstw bezbarwnego lakieru. A oto wykonane przy tym fotografie:

mercedes_skytruck_malowanie_11
mercedes_skytruck_malowanie_20
mercedes_skytruck_malowanie_21mercedes_skytruck_malowanie_04mercedes_skytruck_malowanie_05mercedes_skytruck_malowanie_06mercedes_skytruck_malowanie_22mercedes_skytruck_malowanie_07mercedes_skytruck_malowanie_08mercedes_skytruck_malowanie_09mercedes_skytruck_malowanie_10mercedes_skytruck_malowanie_12mercedes_skytruck_malowanie_13mercedes_skytruck_malowanie_02mercedes_skytruck_malowanie_03