transfactor3665
Opublikowane 2 Listopad, 2016

Mercedes Actros z firmy MAGPOL w skali 1/87 – piękna ciężarówka odwzorowana na kilku centymetrach

mercedes_magpol_model_3

Ciężarówki z firmy MAGPOL, ulokowanej w Sierakowie nieopodal Międzychodu, większość z Was na pewno kojarzy. Są to przede wszystkim Mercedesy Actrosy ostatniej generacji, wyróżniające się bardzo ciekawymi zestawieniami kolorystycznymi oraz rozbudowanym oświetleniem dodatkowym. Wszystko robione jest tutaj według stałego, firmowego stylu, a i montaż oświetlenia jest dobrze przemyślany, co doskonale widać po zmroku. Tym samym auta z MAGPOL-u regularnie fotografowane są przez miłośników samochodu ciężarowych, niemalże bez przerwy przewijają się na stronach poświęconych ciężkiej motoryzacji, a w ostatnim czasie wzbogaciły się nawet o miniaturowy odpowiednik.

Jeden z firmowych Actrosów po zmroku:

Miniatura ta została przygotowana przez Michała z MM Models, na zlecenie kolejnego Michała, pracującego w opisywanej firmie transportowej i jeżdżącego na co dzień biało-zielonym Actrosem. Michał-kierowca bardzo chciał mieć model swojego codziennego narzędzia pracy, wyposażony we wszystkie znaki szczególne. Michał-modelarz sięgnął więc po model Mercedesa Actrosa czwartej generacji, wyprodukowany przez firmę Herpa, a następnie przeprowadził na takim kilkucentymetrowym ciągniku siodłowym cały zestaw modyfikacji.

W ramach tuningu model otrzymał biało-zielone barwy, dokładnie takie jak w oryginale, a nawet zestaw świetnie odwzorowanych naklejek, jak chociażby “B-E-S-S-E-R” na bocznej szybie, czy też “Night Express” na podwyższeniu dachu. Miniaturowe oświetlenie dodatkowe objęło też tak małe elementy, jak światła obrysowe w atrapie chłodnicy oraz żółte lampki pod zderzakiem, a do tego doszły detale w postaci oryginalnego numeru rejestracyjnego, modelu tabliczki z imieniem, czy pochromowanej obudowy katalizatora. Wszystko zwieńczyła też zabezpieczająca gablotka z nazwą firmy, dzięki której miniaturowy Actros może jeździć w trasy wraz z oryginałem. Nie da się natomiast ukryć, że w towarzystwie pełnowymiarowego egzemplarza model robi największe wrażenie. Możecie to zobaczyć poniżej:

mercedes_magpol_model_4 mercedes_magpol_model_5mercedes_magpol_model_6mercedes_magpol_model_7 mercedes_magpol_model_1 mercedes_magpol_model_2

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 8 komentarzy

 1. Hmm napisał(a):

  Ciekawe jak tam kierowcy zarabiają może dieta z kilometra …

 2. Do gory bykiem napisał(a):

  Nie o zarobkach jest artykul wiec po co na wstepie jestes uszczypliwy i juz po jednym zdaniu widac ze jestes z tych co nic nie potrafia a wymogow cala litania. Model bardzo fajny mozna namiar dostac na modelarza.

 3. krzysin napisał(a):

  PMI-style 😀

 4. kierowca napisał(a):

  A kto wie dlaczego maja szczecińskie nr rej? Zawsze mnie to ciekawilo

 5. kierowca napisał(a):

  Tak przypuszczałem,ale szczecińskie nr i leasing jakoś mi nie pasowaly

 6. Jan napisał(a):

  W firmie są pieniądze bo ciężarówki robią po 16 tys km 2 karty itp!podwójna obsada to jeden wyjedzie czas czyli 9 godz jazdy i 15 pracy i wtedy wkracza drugi kierowca który siedzi obok przez 15 godz i czeka na zmianę!masakra!

Odpowiedz