„Mega” na „standardzie” w trasie z Afryki Północnej do Niemiec – zestaw miał 4,36 m wysokości

Połączenie standardowego ciągnika oraz naczepy typu mega to rzecz spotykana raczej na krótkich, krajowych trasach. Przekroczenie norm widać w takich przypadkach już z daleka i o ewentualną karę naprawdę nietrudno.

A jednak, w tym tekście – będącym szybką ciekawostką z kontrolnych komunikatów – zobaczymy przejazd bardzo dalekobieżny. To ciężarówka, która przyjechała do Europy aż z Afryki Północnej. Jej trasa rozpoczęła się w Maroku, zaś skończyła około 3 tys. kilometrów dalej, wraz z kontrolą pod niemieckim Kaiserslautern.

Ledwie samochód wjechał do Niemiec, a policja na autostradzie A6 już zwróciła uwagę na niewłaściwe połączenie pojazdów. Naczepa typu mega jechała za Scanią R450 na standardowych kołach. W efekcie cały zestaw liczył 4,36 metra wysokości, o 36 centymetry przekraczając dopuszczalną normę.

52-letni kierowca ciężarówki otrzymał mandat karny. Wobec przewoźnika wszczęto postępowanie administracyjne oraz nakazano wpłacenie kaucji. Jaka konkretnie będzie wysokość kar, tego niestety nie podano.