MAZ 6312M7 z silnikiem Euro 6 od Mercedesa i zautomatyzowaną skrzynią biegów typu Powershift

maz_6312_euro6

Wielu z Was może być ciężko w to uwierzyć, ale powyższe zdjęcie prezentuje nową ciężarówkę marki MAZ. Białoruski producent dosłownie kilka dni temu zaprezentował ów model 6312M7, już drugą nogą wchodząc na europejski rynek samochodów ciężarowych z silnikami Euro 6.

Pierwszą nogę MAZ postawił na tym rynku latem, prezentując ciągnik siodłowy 5440M9, opisywany przeze mnie TUTAJ. Była to typowo długodystansowa konstrukcja z podwyższoną kabiną i układem osi 4×2, natomiast teraz można było zobaczyć trzyosiową ciężarówkę 6×4 z sypialną, ale niską kabiną. Ważący na pusto 10,4 tony pojazd wyposażony jest w 10,7-litrowy silnik OM 470 od firmy Mercedes-Benz, a do tego dysponuje mercedesowską, zautomatyzowaną przekładnią PowerShift G230. Poza tym na pokładzie nie brakuje między innymi systemu EPS, a i na lusterka boczne rodem z Iveco znalazło się miejsce. Wnętrze? Deska rozdzielcza nowego modelu wygląda tak, jak na poniższej grafice:

maz_5440_m9_euro6_wnetrze_kabina

Poniżej można zobaczyć wspomniany model 5440M9, który zawitał do naszego kraju, konkretnie do Białegostoku. Ciągnik siodłowy na tymczasowych, białoruskich tablicach rejestracyjnych udało się spotkać fotografowi z grupy Truck-Spotters.eu, dzięki czemu TUTAJ znajdziecie kilka fotografii. Tymczasem TUTAJ i TUTAJ czekają zdjęcia demonstracyjnego 5440M9 krążącego swego czasu po samej Białorusi.

maz_5440_m9_euro6_polska_bialorus