665
Opublikowane 14 Grudzień, 2015

Parkingowy dowcip z minionego weekendu – tak zwani “koledzy” poluzowali siodło w ciągniku

weekend_naczepa_poluzowana

Kierując się zapewne alkoholem i nieprzeciętnym poczuciem humoru, “koledzy” kierowcy tego rumuńskiego ciągnika siodłowego postanowili pociągnąć w weekend za blokadę na siodle. Tymczasem sama ofiara żartu mocowania naczepy po weekendzie ewidentnie nie sprawdziła i tak doszło do małej katastrofy. Ledwie ciężarówka ruszyła dzisiaj rano z miejsca, a na pierwszym, na szczęście jeszcze parkingowym zakręcie, naczepa zaczęła żyć własnym życiem. Firanka wypadła z siodła, uszkodziła spojlery na ciągniku i opóźniła rozpoczęcie nowego tygodnia o zapewne kilka godzin. A wszystko to wydarzyło się w Niemczech na A5, na parkingu Breisgau koło Freiburga.

Za zdjęcie dziękuję Grześkowi, świadkowi zdarzenia.

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 14 komentarzy

 1. Stasz napisał(a):

  Brawo “koledzy”, życzę, żeby ktoś wykręcił wam taki sam numer, wtedy będzie smiechu co niemiara!

 2. Szofer napisał(a):

  Ale za to mamy kolege z Polskiego busa do pomocy 🙂

 3. Davv napisał(a):

  Prędzej jakiś rodowity niemiec, któremu “zabieramy pracę”.

  • pete379 napisał(a):

   No i podpowiedziałeś Niemcom… 😉
   Tak na serio to myślę, ze oni mają tak wdrukowaną pruską dyscyplinę, ze prędzej by drogą urzędowo-sądową męczyli Polaków niż łamali prawo (narażenie na spowodowanie katastrofy w ruchu lądowym). W końcu Niemcy to “państwo prawa”.

 4. raptownywaldek napisał(a):

  Grzesiek to tej z busa?Jeśli tak to powinien zainteresować swojego szefa by owe auto wyposaźyć w spojler bo obecne ma przepał bez nakładki i wejkamow przetłoczenia na nic tu.A źart fakt kiepski.

 5. Damian napisał(a):

  A co z porannym sprawdzeniem sprzętu? Co jak co, bez względu na pogodę, ale ja zawsze robię poranną “rundę” wokół auta. Debili nie brakuje, musimy się jakoś zabezpieczać.

 6. kokosowy napisał(a):

  Są i kierowcy są i też piekarze i ogrodnicy sortowacze śmieci i wiele różnych innych zawodów.

 7. Bob napisał(a):

  Jak to mój dawny Szef mawiał “zanim ruszysz idź się odlać na koło”.
  Banalna sprawa czy ktoś czegoś Ci nie zapier….
  Czy powietrze w oponach jest.

 8. Głuchy napisał(a):

  co jak co ale siodło zawsze sprawdzam jak ruszam po nocy… debili nie brakuje…

 9. Kulczybulings napisał(a):

  Tak wszyscy mądrzy , nigdy jeszcze nie widziałem by jakikolwiek kierowca sprawdzał czy mu ktoś siodła nie odciągnął , bzdury piszecie , jak już to czy zbiorniki całe i powietrze w kołach i tyle i to nawet rzadkość ale internet pełen jest “głupiomądrych” którzy wiedzą lepiej bo przecież widzieli na “video”

  • Głuchy napisał(a):

   i tu się mylisz kolego – powietrza i zbiorników nigdy nie sprawdzałem tylko właśnie siodło. wychodzisz z kabiny sie umyć u po powrocie sprawdzasz – nic trudnego i czasochłonnego a może zaoszczędzić naprawdę sporo problemów.

  • truckeronroad.com napisał(a):

   Zawsze rano obchodzę cysterne aby sprawdzić właśnie siodło i czy lampy tylne nie pokradli, chociaż robiłem to praktycznie zawsze teraz człowiek jest bardziej wyczulony. Siodło w nocy wypięte było kilka mc cy temu we francji, a lampy kradną koło Gorzowa Wlkp na Orlenie 🙂 Obok firma (dosyć duża i znana) gdzie ukraińscy kierowcy kradną co popadnie a na Orlenie już wypatrzyli gdzie kamery nie sięgają.

 10. Adams napisał(a):

  Dlatego ja zawsze odpinam naczepe jak stoje weekend na parkingu i potem rano podpinam. Znam juz takoe przypadki zadna nowość. Ale nie zmoenia faktu ze kur*y sa wszędzie

 11. Synek napisał(a):

  Idioci:( ja tam latam megą i wystarczy ze lekko ja opuszcze na poduszka przy koniu i juz jest ciężko cokolwiek z nia zrobić:P ile razy sie musze nadenerwowac zeby ja pozniej spiac to masakra 😉

Odpowiedz