Mapa polskiego protestu rolników – już ponad 170 blokad na piątek i sobotę

W najbliższy piątek, 9 lutego, o godzinie 10.00, polscy rolnicy rozpoczną 24-godzinny protest. Akcja będzie polegała na blokowaniu dróg, miast oraz przejść granicznych z Ukrainą, co zapowiada niestety wielkie utrudnienia dla kierowców ciężarówek oraz przewoźników. 

Które dokładnie drogi zostaną zablokowane, przez które autostradowe węzły nie da się przejechać, a także w których miejscowościach odbędą się demonstracje? Na wszystkie te pytania odpowiada oficjalna mapa, opublikowana przez Instytut Gospodarki Rolnej. Uwzględniono na niej wszystkie zgłoszone dotychczas blokady, obejmujące 179 odcinków dróg (stan na 6 lutego, godzinę 19.00). Jednocześnie mapa nadal jest aktualizowana, więc liczba blokad może stale wzrastać. Całość znajdziecie pod tekstem lub pod tym linkiem.

Rolnicze media zapewniają, że to właśnie ta mapa jest najbardziej wiarygodną i to właśnie z niej należy skorzystać przy planowaniu objazdów. Za to inne mapy krążące w sieci już od kilku dni mogą być zwyczajnie nieaktualne i wprowadzić w błąd.

Mapa tworzona przez Instytut Gospodarki Rolnej: