Mandat za wyprzedzanie na zakazie na podstawie zdjęcia z wagi preselekcyjnej

Fotoradary, nieoznakowane radiowozy ITD, czy najnowszy system odcinkowego pomiaru prędkości – wszystko to sprawia, że na drodze cały czas trzeba się pilnować, bo nie wiadomo, czy ktoś naszych poczynań akurat nie obserwuje. Co więcej, teraz okazało się, że manewr niewłaściwego wyprzedzania może zarejestrować nawet wbudowana w drogę waga preselekcyjna. Dowodzi tego poniższy komunikat:

3 marca inspektorzy z Oddziału Terenowego w Kaliszu pełniąc obowiązki służbowe w miejscowości Nowe Miasto nad Wartą, przeglądając monitoring wizyjny wagi preselekcyjnej zauważyli, iż kamera zarejestrowała wykroczenie polegające na niestosowaniu się przez kierującego pojazdem ciężarowym do znaku zakazu B-26. (red. zakaz wyprzedzania przez samochody ciężarowe)

mandat_z_wagi_preselekcyjnejInspektorzy natychmiast podjęli czynności kontrolne i zatrzymali pojazd. Kierowcę za popełnione wykroczenie ukarano mandatem karnym w wysokości 500 zł i aż pięcioma punktami karnymi. Oprócz powyższego wykroczenia u kontrolowanego kierowcy stwierdzono wykroczenie związane z czasem pracy, za które został ukarany mandatem karnym w wysokości 100 złotych. Przeprowadzono również kontrolę nacisków na poszczególne osie, które jednak nie wykazały nieprawidłowości.

Źródło: WITD w Poznaniu