transfactor3665
Opublikowane 12 Grudzień, 2016

MAN TGS do przewozu ciekłego azotu najechał na Volvo FH12, które pozostawiono na poboczu drogi

nieoznakowane_volvo_na_poboczu_3

W Polsce doszło do kolejnego najechania na tył ciężarówki stojącej na poboczu drogi. Tym razem było to Volvo FH12, które stało z uszkodzonym kołem na skraju drogi krajowej nr 1, w okolicach Mykanowa. W ciężarówce nie było kierowcy, a ponadto przybyli na miejsce strażacy nie zastali w zestawie włączonego oświetlenia.

Właśnie w to Volvo uderzył zaś kierowca MAN-a TGS do przewozu materiałów niebezpiecznych. W momencie zdarzenia ciężarówka miała na sobie jeszcze oznaczenia po transporcie ciekłego azotu, choć szczęśliwie okazała się być już po rozładunku. Ostatecznie obyło się więc bez większego niebezpieczeństwa i szczęśliwie także bez rannych. Choć oczywiście odnotowano bardzo duże szkody materialne, a ponadto strażacy musieli zająć się około 200 litrami paliwa, które wyciekły z rozerwanego zbiornika MAN-a. Zadaniem policji będzie teraz wyjaśnienie przyczyn całego wypadku.

Więcej zdjęć znajdziecie na Czestochowa998.pl – TUTAJ.

nieoznakowane_volvo_na_poboczu_2 nieoznakowane_volvo_na_poboczu_4 nieoznakowane_volvo_na_poboczu_1

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 3 komentarzy

  1. kierowca napisał(a):

    Wieczorem na wyjeździe z Berinskiego ringu w kierunku na Magdeburg,zaraz przed odcinkiem,który jest przebudowany,tez miało miejsce zaniechanie na tył,widziałem tylko,że ciężarówka,która najechala na tył innej,miała polskie numery,kabina była doszczętnie zniszczona,niestety nie wiem co z kierowca

  2. Tołdi napisał(a):

    Jedna niemota (ta co gumę złapała) zostawiła klamota wystającego z pasa awaryjnego na prawy pas do jazdy, miast ściągnąć się maksymalnie na na pas awaryjny, bo schować żelazo na tyle na ile się da. A druga niemota jechała chyba z wyłączonymi światłami, albo spała, bo równie dobrze mógł kosić cokolwiek – znaki drogowe, barierki a nie tylko stojące na poboczy naczepy! Ręce opadają na takich szoferów!

  3. darro napisał(a):

    Moze lepiej by brzmialo “man z naczepa do przewozu?”

Odpowiedz