OFERTY PRACYKONTAKT
rekrutuj 40ton665
Opublikowane 12 Grudzień, 2016

Nowy Peugeot Boxer 2.0 BlueHDI dla strażaków z OSP – 160-konny wóz pojechał do miejscowości Nierada

peugeot_boxer_osp_nierada_4

Peugeot Boxer z silnikiem 2.0 BlueHDI dopiero co pojawił się na rynku, a już może stanowić piękny przykład odmładzania floty polskiej Ochotniczych Straży Pożarnych. Strażacy-ochotnicy z miejscowości Nierada w woj. śląskim dopiero co odebrali bowiem taki pojazd, właśnie ze 160-konnym wariantem najnowszego silnika Euro 6.

Ratowniczo-gaśniczy samochód został przygotowany przez firmę Iuvo Cars w Częstochowy, na bazie Boxera z podwójną, sześcioosobową kabiną. Głównym elementem pojazdu jest w większości aluminiowy kontener, mieszczący pięć dużych schowków ze strażackimi żaluzjami. Mieści się tam między innymi pompa o wydajności 50 l/min, pracująca przy ciśnieniu 40 barów. Ponadto mamy tutaj między innymi 5,4-tonową wyciągarkę marki PowerWinch, wysuwane światła robocze wykonane w technologii LED, czy też sygnały świetlno-dźwiękowe renomowanej marki Federal Signal.

W nowym domu Peugeot zaparkował obok strażackiego weterana, mianowicie Stara 244 z napędem 4×4 i załogową kabiną. Francuskie auto będzie zastępowało starszego kolegę przy mniej poważnych zdarzeniach, jak na przykład wypalanie traw. Więcej informacji na temat nowego pojazdu, a także dodatkowe zdjęcia znajdziecie na łamach serwisu Czestochowa998.pl.

TimoCom – Łączymy ładunki z pojazdami.

To może Cię zainteresować:

Ten wpis ma 3 komentarzy

  1. kastyk napisał(a):

    Wydajność pompy to na pewno 50 l/min? Cienko sikać toto będzie 😉

  2. leenny napisał(a):

    A jest tutaj mowa o jakimś zbiorniku na wodę ? Bo nie doczytałem. Jak nie to kiepściutko ..

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.