OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 29 Maj, 2015

Makabryczny wypadek w Belgii z udziałem polskiego kierowcy – czy sprawcę nagle oślepiło słońce?

We wtorek w Belgii doszło do naprawdę makabrycznego wypadku z udziałem polskiego kierowcy. Nasz rodak, 53-latek zasiadający za kierownicą hiszpańskiej ciężarówki, nie wyhamował na czas przed tworzącym się zatorem, uderzając w holenderski samochód dostawczy i dosłownie miażdżąc go o tył brytyjskiej naczepy. Jak pokazuje poniższe zdjęcie, 58-letni kierowca furgonu nie miał żadnych szans na przeżycie.

Wszystko wydarzyło się na trasie E34 nieopodal miejscowości Zelzalte, w pobliżu remontu drogi, przy ograniczeniu prędkości do 70 km/h i przy bardzo słonecznej pogodzie. I właśnie to słońce podaje się jako jedną z możliwych przyczyn wypadku polski kierowca mógł zostać po prostu oślepiony.

Co dalej będzie ze sprawą wypadku? Jak na razie Belgowie odebrali mu prawo jazdy, a ponadto policja bada wszystkie okoliczności zdarzenia.

Przypomniało mi to o nowej holenderskiej reklamie Actrosa z aktywnym tempomatem, która naprawdę działa na wyobraźnię Napisy na końcu mówią “Co roku zwiększa się liczba zdarzeń z najechaniem na tył. Wszystko trwa sekundę, ceną jest ludzkie życie.” Obejrzyjcie sobie:

TimoCom – Łączymy ładunki z pojazdami.

To może Cię zainteresować:

Ten wpis ma 11 komentarzy

 1. Pawel napisał(a):

  Taki tempomat, hamulec powinien byc w standardzie w kazdej ciezarowce. Za doplata malo ktory przewoznik sie decyduje, szkoda.

  • Andriej_Warholja napisał(a):

   W standardzie powinien być ODSTĘP! Na wyposażeniu każdego kierowcy! A niestety jest tak, że jak komuś zwrócić uwagę to cie zjebie na funty, bo to nie twoja sprawa… Otóż i moja, bo co prawda w dupie będę miał ze chłop może się zabić na własną prośbę, ale czemu kuźwa na mojej naczepie?

 2. sewek napisał(a):

  Od jesieni wchodzi obligatoryjny wymóg montażu do każdej ciężarówki aktywnego tempomatu potrafiącego automatycznie wyhamować pojazd, dodatkowo system ostrzegania przed przypadkowym najechaniem na linie malowane na jezdni.

  • pete379 napisał(a):

   Czytaj ze zrozumieniem… Do każdej nowej ciężarówki. Czyli tak jak obecnie standartem jest tacho cyfrowe (elementem homologacji pojazdów nowych).

 3. Harnaas napisał(a):

  tak widze jak do Stara ten system założą
  może należy dodać do każdej nowej

 4. jacko napisał(a):

  Poprostu tempo sie zrobilo zaduze po 15 h pracy przy braku jakiego kolwiek szacunku yylko mus i mus dzisaij rozladuj dojedz nic ze nie ma pozniej gdzie stanac musisz i tyle dlatego na w heisterkamp zwalnia sie w miesiacu po 50 osob

 5. pg napisał(a):

  tylko jakoś mało kiedy czyta się takie “niusy” o starach, jelczach czy innych ciężarówkach starej generacji

 6. kjlkj napisał(a):

  zwiększa się bo młodzi stażem nie maja szans dobrze nauczyć sie jeździć tylko pchani są pod magnesy i przekraczanie czasu jazdy . niestety, jest coraz więcej młodych kierowców którzy dopiero zdobywają szlify i oni musza jeździć ostrożniej a nie na odciecie.

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.