Lotos postawi punkty ładowania pojazdów elektrycznych – sześć z nich stanie na MOP-ach A1 oraz A2

man_tgs_elektryczny

Przejazd z Warszawy do Trójmiasta samochodem elektrycznym ma być wkrótce jak najbardziej możliwy. Lotos planuje bowiem wybudować 12 punktów ładowania, rozmieszczonych przede wszystkim na autostradach A1 oraz A2.

Cztery punkty ładowania pojawią się w Trójmieście, kolejne sześć na autostradach A1 oraz A2, natomiast dwa ostatnie pojawią się w Warszawie. Oczywiście w przypadku autostrad ładowanie będzie dostępne po obu stronach trasy, w następujących miejscach: MOP Malankowo (nieopodal Grudziądza), MOP Krzyżanów (nieopodal Kutna) oraz MOP Brwinów (pod Warszawą).

Jakie samochody naładujemy na stacjach Lotosu? Mówiąc w dużym skrócie: japońskie, koreańskie, europejskie oraz amerykańskie Tesle. Ładowarki będą bowiem obsługiwały trzy najpopularniejsze standardy, mając przy tym możliwość bardzo szybkiego ładowania. Każdy punkt będzie oferował moc co najmniej 50 kW, a dostępność danej ładowarki sprawdzimy także przez aplikację na smartfonie. Co natomiast pozostaje niewiadomą, to ceny prądu oraz sposób rozliczania usługi.

Co ważne, cały opisywany projekt jest już realizowany. Do końca 2017 roku Lotos powinien zdobyć wszystkie zezwolenia oraz podpisać niezbędne umowy. Następnie zaś zacznie się prace nad przyłączami prądu oraz samymi punktami ładowania.

Wspomniane w tekście standardy ładowania:

  1. CHAdeMO
  2. CCS
  3. Type 2