transfactor3665
Opublikowane 1 Styczeń, 2017

Kursy zmniejszające liczbę punktów karnych odeszły do przeszłości – informacja nieaktualna

magnes_predkosc_dokumenty_prawo_jazdy

Najmocniej przepraszam za pomyłkę. Opisane w tym tekście zmiany w przepisach wejdą w życie z opóźnieniem, dopiero 4 czerwca 2018 roku. Jednocześnie dziękuję wszystkim za zwrócenie uwagi na mój błąd.

Od kiedy kalendarze zaczęły wskazywać rok 2017, kierowcy muszą być znacznie bardziej ostrożni z punktami karnymi. Do przeszłości odeszły bowiem dobrowolne, niedrogie i szybkie kursy pozwalające na usunięcie z konta aż 6 punktów. Teraz kurs będzie trwał do cztery dni (28 godzin nauki), zapłacimy za niego nawet 500 złotych, wraz z nim będziemy musieli wykonać i opłacić badania psychologiczne, a jednocześnie skorzystamy z takiej możliwości tylko raz na pięć lat.

Najważniejszą zmianą jest jednak fakt, że nie mówimy tutaj już o kursie dobrowolnym. Według nowych przepisów na kurs zostaną bowiem wysłani wszyscy kierowcy, którzy w ciągu 12 miesięcy przekroczą ilość 24 punktów. W zamian za to nikt nie odbierze im jednak uprawnień, dając jeszcze drugą szansę. Kto natomiast tę szansę zmarnuje i w ciągu wspomnianych pięciu lat po raz kolejny zbierze powyżej 24 punktów, zamiast na kurs zostanie skierowany na kurs nauki jazdy oraz najzwyklejszy egzamin. Uprawnienia będą bowiem w takim przypadku całkowicie unieważniane.

WYKOP ten tekst!