Koniec długich terminów płatności za transport?

Utrzymanie płynności finansowej jest kluczowe dla każdej firmy. W branży TSL często nie ułatwiają tego długie terminy płatności, nierzadko sięgające 60 dni. Bywa, że stawiają one pod znakiem zapytania płynność finansową przedsiębiorstwa. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, którym zależy na gwarantowanym i jak najszybszym otrzymaniu pieniędzy za wykonane zlecenie, TIMOCOM, oferujący największą giełdę transportową w Europie, nawiązał współpracę z JITpayTM – dostawcą usług płatniczych dla logistyki. JITpayTM oferuje gwarancję zapłaty i zapewnia szybki przepływ gotówki, także w przypadku długich terminów płatności. Cyfrowy faktoring jest już dostępny dla klientów TIMOCOM z Polski i Niemiec, a w niedalekiej przyszłości zostanie uruchomiony w kolejnych europejskich krajach.

Jak uzyskać gwarancję szybkiej płatności za zrealizowane zlecenie?

JITpayTM przejmuje nie tylko ewentualne ryzyko, ale również całościowe zarządzanie należnościami. Oznacza to brak konieczności wysyłania monitów czy długiego oczekiwania na zapłatę. Szczególnie dla małych i średnich przedsiębiorstw faktoring stanowi odciążenie, a przy tym jest łatwy w obsłudze. Klient musi jedynie dokonać jednorazowej rejestracji, a następnie przesyłać potwierdzenia realizacji zleceń transportowych. Resztę działań serwis wykonuje w pełni automatycznie i cyfrowo.

Dodatkową korzyścią dla klientów TIMOCOM jest to, że w Systemie Smart Logistics jeszcze przed podjęciem zlecenia widzą informację, czy może ono być objęte faktoringiem.

– Obecnie faktorowalnych jest 98% ofert frachtów wystawianych na naszej giełdzie transportowej. – podkreśla Paweł Rydelek, Team Leader Customer Service w TIMOCOM – Jest to bardzo ważne szczególnie dla polskich przewoźników wykonujących międzynarodowy transport, ponieważ faktoring daje im gwarancję zapłaty za wykonane zlecenie. Nasz partner, JITpayTM, przejmuje na siebie proces rozliczenia, a więc także ryzyko opóźnienia lub nawet nieuiszczenia płatności przez zleceniodawcę. Przewoźnik natomiast otrzymuje swoje pieniądze już w 24 h, ponosząc przy tym bardzo niskie koszty – już od 1,99% ceny frachtu.

Dwa rozwiązania w jednym miejscu

Formy zewnętrznego finansowania często budzą nieufność związaną z ich kosztami, czasem realizacji i zakresem formalności. Dlatego ważne jest przeanalizowanie zalet i wad możliwych rozwiązań, a w konsekwencji wybranie najlepszego z nich. Wprowadzenie dostępu do usług JITpayTM za pośrednictwem Systemu Smart Logistics od TIMOCOM poprzedziła faza testowa, w której wzięło udział blisko 100 przedsiębiorstw z Polski. Jednym z pierwszych była firma transportowo-spedycyjna LUTEK-TRANS (TC ID 240063) z Gorzowa Wielkopolskiego. Współpraca z TIMOCOM i JITpay oznacza dla niej możliwość korzystania z dwóch sprawdzonych rozwiązań w jednym miejscu.

– Zaletą faktoringu jest niewątpliwie przyspieszona zapłata za fakturę, zwłaszcza przy terminach przekraczających 60 dni. Dostępność takich usług z poziomu giełdy od TIMOCOM sprawia z kolei, że w jednym miejscu zyskujemy bazę sprawdzonych kontrahentów i szybką płatność za dane zlecenie transportowe – mówi Lidia Schayer, współzałożycielka firmy.

– Aktywnie korzystamy z faktoringu przez System Smart Logistics i jesteśmy z niego bardzo zadowoleni. Z JITPayTM jesteśmy od niemal początku ich drogi, a teraz dzięki współpracy z TIMOCOM mamy jeszcze lepsze warunki finansowe. Dodatkowo, co dla nas bardzo istotne, ograniczamy w ten sposób czynności administracyjne do minimum. – podsumowuje Paulina Błoszyk, kierowniczka logistyki w LUTEK-TRANS.

Dlaczego warto spróbować?

Faktoring jest rozwiązaniem, które ułatwia planowanie budżetu i pozwala być spokojniejszym o płynność finansową, a dzięki temu intensyfikować swoją działalność. Dostępność takiej usługi za pośrednictwem giełdy transportowej od TIMOCOM pomaga zarządzać zleceniami jeszcze prościej i w jednym miejscu. Jest to nie tylko wygodne, ale przynosi także zauważalną oszczędność czasu.