OFERTY PRACYKONTAKT
Opublikowane 25 Kwiecień, 2014

Kolekcja ośmiu zabytkowych ciężarówek z lat 70. i 80. zostanie sprzedana na brytyjskiej aukcji

Volva serii F, Scanie serii 1, 2, czy nawet, czy nawet DAF-y 2800/3300/3600 to dla wielu osób najwspanialsze samochody ciężarowe w historii. Nie można tutaj także zapomnieć o wyjątkowej roli, którą odegrały one w transporcie dalekodystansowym – to przecież właśnie te pojazdy przez dwadzieścia lat regularnie jeździły z Europy na Bliski Wschód pokonując przy tym odległości liczone w tysiącach kilometrów. Tym ciekawszy jest więc fakt, że już za miesiąc cała kolekcja ciężarówek z lat 70. i 80. trafi w Wielkiej Brytanii na aukcję.

Pod “młotek” oddane zostaną następujące pojazdy: dwa Volva F88, Volvo F86, Volvo F10, Scania 111, Scania Streamline, DAF 3300 Space Cab oraz brytyjski ERF serii A. Pierwotnie w grupie tej miało się znaleźć jeszcze jedno Volvo F89 oraz AEC Mandator, lecz oba pojazdy zdążyły już znaleźć nowych właścicieli. Wszystkie wymienione powyżej ciężarówki są w idealnym stanie technicznym oraz wizualnym i były własnością jednej firmy – Smith Brothers Services LTD, która jest jednym z wiodących brytyjskich dealerów używanych ciężarówek. Szefujący temu przedsiębiorstwu bracia Smith uznali teraz jednak, że są niestety za starzy, aby móc odpowiednio zająć się dużą grupą klasyków i stąd też decyzja o sprzedaży.

Aukcja wyjątkowych pojazdów odbędzie się 29 maja w miejscowości Harrogate. Miejmy nadzieję, że wszystkie ciągniki siodłowe znajdą kochających właścicieli.

Kilka zdjęć ciężarówek z kolekcji Smith Bros Services LTD można zobaczyć TUTAJ i TUTAJ.

Ten wpis ma 3 komentarzy

  1. Mihu napisał(a):

    Brytyjski F89? Toć ten model, ze wzgledow konstrukcyjnych, nie byl dostepny z kierownica po prawej stronie;-)
    Na rynku angielskim i australijskim dostepne byly za to “rozwiercone” do 290km F88 z szeroka atrapa chlodnicy z modelu F89, i to zapewne taki pojazd zostal juz sprzedany;-)

  2. Mihu napisał(a):

    A jesli LHD to wszystko sie zgadza, ot ja prosty czlowiek, zalozylem z gory, ze jesli angielski to bedzie RHD:-)
    Swoja droga to Anglicy kochali serie F88-9, kochali do tego stopnia, ze w plebiscycie magazynu Commercial Motor na najlepsza ciezarowke stulecia, en wlasnie typoszereg zajal chwalebne pierwsze miejsce:-)

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.