Kolekcja ośmiu zabytkowych ciężarówek z lat 70. i 80. zostanie sprzedana na brytyjskiej aukcji

Volva serii F, Scanie serii 1, 2, czy nawet, czy nawet DAF-y 2800/3300/3600 to dla wielu osób najwspanialsze samochody ciężarowe w historii. Nie można tutaj także zapomnieć o wyjątkowej roli, którą odegrały one w transporcie dalekodystansowym – to przecież właśnie te pojazdy przez dwadzieścia lat regularnie jeździły z Europy na Bliski Wschód pokonując przy tym odległości liczone w tysiącach kilometrów. Tym ciekawszy jest więc fakt, że już za miesiąc cała kolekcja ciężarówek z lat 70. i 80. trafi w Wielkiej Brytanii na aukcję.

Pod „młotek” oddane zostaną następujące pojazdy: dwa Volva F88, Volvo F86, Volvo F10, Scania 111, Scania Streamline, DAF 3300 Space Cab oraz brytyjski ERF serii A. Pierwotnie w grupie tej miało się znaleźć jeszcze jedno Volvo F89 oraz AEC Mandator, lecz oba pojazdy zdążyły już znaleźć nowych właścicieli. Wszystkie wymienione powyżej ciężarówki są w idealnym stanie technicznym oraz wizualnym i były własnością jednej firmy – Smith Brothers Services LTD, która jest jednym z wiodących brytyjskich dealerów używanych ciężarówek. Szefujący temu przedsiębiorstwu bracia Smith uznali teraz jednak, że są niestety za starzy, aby móc odpowiednio zająć się dużą grupą klasyków i stąd też decyzja o sprzedaży.

Aukcja wyjątkowych pojazdów odbędzie się 29 maja w miejscowości Harrogate. Miejmy nadzieję, że wszystkie ciągniki siodłowe znajdą kochających właścicieli.

Kilka zdjęć ciężarówek z kolekcji Smith Bros Services LTD można zobaczyć TUTAJ i TUTAJ.