OFERTY PRACYKONTAKT
rekrutuj 40ton665
Opublikowane 3 Sierpień, 2018

Kolejny prorowerowy “system bezpieczeństwa” z Londynu – ciężarówki otrzymały takie oto tablice

Władze londyńskiej gminy Enfield z dumą pokazały swój nowy system bezpieczeństwa. Mianem tym określa się ostrzegawcze tablice, montowane na osłonach międzyosiowych.

Żółto-czerwone tablice, mające naprawdę niemałe rozmiary, noszą na sobie następującą informację: “Proszę, zachowaj szczególną ostrożność przy tym pojeździe”. W ten sposób prosi się więc rowerzystów i pieszych, by unikali lewej strony ciężarówki. Znajduje się tam bowiem martwe pole, znacznie ograniczające widoczność z kabiny.

Zdaniem władz Enfield, tak duże tablice skutecznie przyciągną wzrok. Mają to robić nieporównywalnie lepiej niż zwykle naklejki na drzwiach, a więc mogą rzeczywiście poprawić bezpieczeństwo.

Co też ważne, ostrzegawcze tablice, noszące nazwę PeoplePanels, szybko wdrożono do masowego użytku. Zostały nimi obwieszone ciężarówki oraz auta dostawcze, które pracują w przedsiębiorstwie komunalnym z Enfield.

Ten wpis ma 9 komentarzy

 1. Hrumol napisał(a):

  To już jest paranoja co się tam dzieje w UK z rowerzystami. Może niech obwieszą ciężarówki kolcami, zrobią z nich wozy jak z Mad Maxa i wypuszczą na drogi. Zginie paru durnych/nieuważnych/”smartfonowych” rowerzystów co będzie z pożytkiem dla wszystkich, a reszta się wystraszy i przestanie się wreszcie zachowywać jak łazęgi/święte krowy na rowerach. Dziękuje, dobranoc. Tantiemy za wykorzystanie pomysłu proszę przesyłać do mnie.

 2. Hrumol napisał(a):

  Mam jeszcze inny pomysł. Niech przy kategorii B i A będzie obowiązkowe szkolenie w ciężarówce (skoro mogą być w różnych krajach obowiązkowe kursy doszkalające technikę jazdy, jazdę w poślizgu, po zmroku itp.). Nawet nie chodzi o kilkugodzinną naukę jazdy ciężarówką, ale o konieczność umówienia się na krótkie szkolenie podczas którego trzeba przejechać ciężarówką w przód i w tył (czy po łuku) w obecności różnej wielkości przeszkód – choćby dmuchanych. Sądzę, że to mogłoby lepiej uzmysłowić ludziom ile widać z kabiny ciężarówki. To nie był by chyba nawet problem organizować cyklicznie coś takiego. Powinno to też objąć egzamin na kartę rowerową (o ile coś takiego jest w UK).

 3. Dawdzio napisał(a):

  Idiotyzm. Jeszcze trochę to będą robić barierki naokoło ciężarówek, żeby żaden debil pod nią nie wpadł. Jak w głowie pusto to nawet mrygające lampki nie pomogą. Musiałby ktoś tam biec i odganiać rowerzystów batem.

 4. Mokr napisał(a):

  No jak juz angole cos wymysla to usiasc i plakac mysla ze to cos pomoze jak angol bedzie chcial jechac to pojedzie i tyle zwlaszcza jak wwidzi obce tablice to sie cisnie

 5. spiek napisał(a):

  Kolejny przykład Brytyjskiego przerostu formy nad treścią. Rozsądny rowerzysta nie potrzebuje tych wszystkich tabliczek, naklejek i LEDowych znaków montowanych na ciężarówkach. Cyklista – debil i tak to oleje i będzie się pchał pod koła.

 6. Rabenik napisał(a):

  Cudowny zachód i jego pomysły, jak nie opaski dla kobiet jeśli nie chcą być zgwałcone, to jakieś durne wystawianie ręki lewacy już pokazują apogeum głupoty…

 7. JUNGEN napisał(a):

  Święte krowy mają w UK jak w Indiach haha
  Ale jaja, a raczej już jakaś chora paranoja …

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.