Kolejne polskie drogi z opłatami dla ciężarówek – rozszerzenie listy już w 2022 roku

Z punktu widzenia władz, satelitarny system opłat drogowych może mieć ogromną zaletę. To łatwość rozszerzania takiego systemu, niewymagająca rozstawiania jakiejkolwiek dodatkowej infrastruktury. W końcu dla łączności satelitarnej to żaden problem, by odnotować przejazd po nowym odcinku drogi.

I tak też dochodzimy do systemu e-TOLL, który dopiero za miesiąc stanie się obowiązkowy, a mimo to już zapowiedziano jego rozszerzenie. Jak podaje „Dziennik Gazeta Prawna”, nowe drogi mają zostać dopisane do listy już w przyszłym roku. Obejmie to najnowsze odcinki dróg ekspresowych, oddane po wrześniu 2017 roku. Mogą to więc być takie odcinki, jak między innymi S5 między Bydgoszczą a Wrocławiem, S6 między Szczecinem a Koszalinem, S7 między Gdańskiem a Warszawą, S8 między Białymstokiem a Warszawą, czy S7 z Warszawy do Kielc.

Cennik nowych opłat ma wyglądać podobnie jak na starszych odcinkach dróg ekspresowych. Jak na razie nie ma bowiem zapowiedzi, by e-TOLL wprowadził w tym zakresie zmianę względem dotychczasowego viaTOLL-a. Choć zapewne i to jest tylko kwestią czasu.