OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 29 Marzec, 2017

Kolejne działania mobilnej stacji kontroli – zatrzymano 18 dowodów i wypisano aż 26 mandatów

mobilna_stacja_kontroli_lwowek_slaski_1

Mobilna stacja kontroli pojazdów, należąca do WITD Wrocław, dostarczyła kolejnych niezbyt przyjemnych cyfr. Tym razem urządzenie działało w Lwówku Śląskim, gdzie w ciągu jednego dnia doprowadziło do zatrzymania 18 dowód rejestracyjnych. Nie obyło się też bez mandatów, a o wszystkim opowiada poniższy komunikat WITD Wrocław:

W dniu 28 marca br. Dolnośląska Inspekcja Transportu Drogowego Wydział Inspekcji w Jeleniej Górze wraz z policją z Komendy Powiatowej w Lwówku Śląskim, prowadzili kontrole ukierunkowane na pojazdy wykonujące przewozy osób i towarów na terenie miasta i okolic Lwówka Śląskiego.

Głównym założeniem prowadzonych działań była poprawa bezpieczeństwa w przewozie osób i towarów, a w szczególności wyeliminowanie pojazdów niesprawnych technicznie, które zagrażały bezpieczeństwu w ruchu drogowym.

Przeprowadzone działania były kontynuacją cyklicznie powtarzanych kontroli na terenie miasta i powiatu lwóweckiego.

W trakcie kontroli Inspektorzy Transportu Drogowego wraz z policjantami sprawdzili:

– trzeźwość kierowców,

– stan techniczny autobusów i pojazdów przewożących rzeczy,

– oznakowanie pojazdów przewożących towary niebezpieczne,

– kompletność dokumentacji kierowców i pojazdów.

W trakcie prowadzonych kontroli z wykorzystaniem mobilnej stacji kontroli pojazdów, inspektorzy transportu drogowego zatrzymali 18 dowodów rejestracyjnych pojazdów w których stwierdzono między innymi wycieki płynów eksploatacyjnych, nadmierne luzy w układzie kierowniczym, niesprawny układ hamulcowy, niesprawne oświetlenie, nadmierne zużycie bieżnika opon, uszkodzoną przestrzeń ładunkową, oraz uszkodzone elementy zawieszenia pojazdów.

Inspektorzy i policjanci nałożyli na kierowców w sumie 26 mandatów karnych za niewłaściwy stan techniczny pojazdów na łączną kwotę 3050 zł, a także 4 mandaty karne za przekroczenie dopuszczalnej masy całkowitej na łączną kwotę 1600 zł.

Podczas prowadzonych działań inspektorzy sprawdzali również masę pojazdów, wykorzystując do tego wbudowaną w mobilnej linii diagnostycznej legalizowaną wagę. Jeden z pojazdów, którego dopuszczalna masa całkowita zgodnie z dowodem rejestracyjnym mogła wynosić maksymalnie 3500 kg, ważył aż 8265 kg. W wyniku dalszych działań z powodu znacznych przekroczeń dopuszczalnej masy całkowitej nie dopuszczono do dalszej jazdy jeszcze 5 pojazdów.

W jednym z przypadków, inspektorzy wydali zakaz dalszej jazdy z powodu braku ważnych badań technicznych pojazdu.

mobilna_stacja_kontroli_lwowek_slaski_2 mobilna_stacja_kontroli_lwowek_slaski_3

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 6 komentarzy

 1. rs7 napisał(a):

  Ostatnio gadalem z takim busiarzem z krajowki. Mowil ze normalnie moze zaladowac 1200kg. Laduje po 5 ton bo za kazda tone extra dostaje 150pln. i smieje sie bo nawet jak zaplaci te 500pln + przeladunek to na koniec miesiaca i tak wychodzi na zajebisty plus! Lata tak juz pare lat a zlapali go 2 razy!
  Przy tak smiesznych karach ta patologia sie nigdy nie skonczy!

 2. TOMASZ napisał(a):

  26 mandatów na łączną kwotę 3050 zł śmiech na sali ktos musi powiedzieć Jarkowi ze zapełni dziurę po 500 + jak mandaty znacznie wzrosną wyjdzie to in plus dla wszystkich stawki wzrosną dziad transy upadną a budżet zatka dziurę, czekam aż uchwalą zmianę cennika o 3 rano chociaż to chyba da sie załatwić zwykłą nowelizacją ustawy

 3. krzysiek napisał(a):

  powinni busiarza jebac jak sa przeładowani za brak licencji za brak tacha za brak opłat drogowych i za każdy kg wiecej a teraz czekam na hejt czas start….

 4. Pawel napisał(a):

  Ale jaki hejt? Każdy pojazd ma ustaloną ładowność i tyle w temacie. I prywatne opinie busiarzy nic tutaj nie wniosą. Ale dopóki przeginanie przepisów będzie się opłacać (przykład powyżej), dopóty pseudoprzedsiębiorcy będą z tego korzystać. To samo dotyczy wszelkich innych patologii, jak magnesy, wyłączniki, itp.
  Swoją drogą dziwne, że jest teraz mega parcie na kasę i jak Ci się skarbówka zapowie z kontrolą, to już możesz szykować gotówkę, a nie mają odwagi sięgnąć po kasę za tak oczywiste łamania prawa.

 5. Mateusz napisał(a):

  Jeśli ktoś ma problem do tego przeładowania to ma pecha. Ja też mam Iveca i firmę rodzinną i dla mnie temat za dużej wagi to temat krokodyli bo mam auta przystosowane do przewozu większego tonazu i jeśli to komuś nie pasuje to niech sie wali albo da mi możliwość normalnego życia bez przeladowania to będę jeździł z przepisami. Mam tacho i jeśli innych to razi to powiem że przy kończącym się czasie wyjmuje kartę i co???…jestem wcześniej w domu. Jeśli ta wypowiedź Ci nie pasuje to się musisz leczyć u psychologa bo to normalne

  • dono napisał(a):

   Ja jak widze takiego przewoznika to wale w zeby i zabieram portfel oraz laptop. Co mnie obchodzi prawo? Ja mam miec dobrze i tylko to mnie interesuje. Niech teraz zacznie sie hejt, ja wiem swoje, to hejterzy sa nienormalni. Dzieki temu moge mniej pracowac i zyje dobrze.

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.