Kolejne dwa tygodnie remontu na węźle Poznań Zachód – nie będzie zjazdu z A2

Powyżej: Poznań Zachód na mapie

Węzeł Poznań Zachód, na którym krzyżują się trasy A2, S5 oraz S11, już od dwóch tygodni pozostaje częściowo zamknięty. To efekt prac remontowych, które już w najbliższych dniach wejdą w swoją drugą fazę.

Dotychczas zamknięte były te fragmenty węzła, które prowadziły z dróg ekspresowych w kierunku autostrady. W niedzielę, 20 sierpnia, rozpocznie się natomiast drugi, również dwutygodniowy etap, w ramach którego remontowane będą pasy prowadzące z autostrady na ekspresówki. Jeździ więc będziecie chcieli zjechać z A2 na S5 lub S11, będziecie musi skorzystać z objazdu. Najprawdopodobniej będzie to też oznaczało stanie w korku, jako że wszystkie wskazane objazdy odbywają się w bardzo gęstym ruchu.

Poniżej zamieszczam zestaw grafik, przygotowany przez spółkę Autostrada Wielkopolska i przedstawiający właśnie zalecane objazdy. Grubą, czerwoną linią zaznaczono tam zamykane fragmenty, natomiast cienka, fioletowa linia wskazuje objazdy.Na koniec jeszcze mała ciekawostka, z kategorii tych niekoniecznie przyjemnych. Otóż jeśli jechaliście dzisiaj rano objazdem przez Stęszew i staliście w naprawdę dramatycznym korku, oto sytuacja, która się do tego zatoru przyczyniła. Naczepa ta odpięła się od ciągnika na skrzyżowaniu w Komornikach i zablokowała przejazd między Poznaniem a Stęszewem.