OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 7 Luty, 2018

Kierował przeładowaną oraz niesprawną ciężarówką, nie miał na nią prawa jazdy i nie osłonił ładunku

man_kudowa_zdroj_5

Przeładowany, niesprawny, bez przeglądu technicznego, z przestawionym czasem tachografu, z niewypełnioną wykresówką, z nieosłoniętym ładunkiem, a przede wszystkim z kierowcą bez uprawnień – ten MAN naprawdę nie powinien był znaleźć sie na drodze. Oto komunikat WITD Wrocław, traktujący właśnie na jego temat:

W poniedziałkowe popołudnie 5 lutego br. w Jeleniowie koło Kudowy – Zdroju uwagę inspektorów zwrócił samochód ciężarowy, którym przewożony był niezabezpieczony plandeką ładunek ziemi. Szczegółowa kontrola wykazała, iż niezabezpieczony ładunek nie był jedynym przewinieniem kierowcy.

Prowadzący pojazd nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami w zakresie  kategorii C (posiadał jedynie uprawnienie kat. B), jak również wymaganych przy takiego rodzaju przewozie badań lekarskich i psychologicznych. Znajdująca się w tachografie wykresówka nie była uzupełniona o wymagane wpisy tj. imię i nazwisko kierującego, datę i miejsce rozpoczęcia przewozu jak i stan licznika kilometrów, natomiast sam tachograf wskazywał nieprawidłową godzinę.

Ponadto ważność badań technicznych pojazdu upłynęła w kwietniu 2017 r., a kontrola stanu technicznego wykazała liczne usterki zagrażające bezpieczeństwu ruchu drogowego. Pojazd został również zważony. Potwierdziło to podejrzenia kontrolujących odnośnie przekroczenia dopuszczalnej masy całkowitej.

Za tak stwierdzone wykroczenia inspektorzy ukarali kierowcę mandatami karnymi, zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu oraz zakazali poruszania się pojazdem po drodze publicznej.

man_kudowa_zdroj_4 man_kudowa_zdroj_3 man_kudowa_zdroj_2 man_kudowa_zdroj_1

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 8 komentarzy

 1. Prawda napisał(a):

  O czym świadczą takie sytuacje ?

  O słabości ITD jako instytucji kontrolnej.
  Po prostu żenada i kpina z uczciwych przewoźników i normalnych kierowców.

 2. Pawel napisał(a):

  Racja, 1 przypadek na 100 wykryli, to już by sobie darowali komunikaty. W pewnym miasteczku powiatowym tuż pod Lublinem, a kierując się w stronę Rzeszowa, też jest taka firma “handlowo-usługowa”… jak ktoś chce, to i z kat. B mu dadzą podobną solówkę do jazdy, stan techniczny fatalny, ale właściciel ma wpływy i dziwnym trafem, jego aut nikt nie kontroluje…

  • smunco napisał(a):

   proponuje tzw złożenie zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa w odpowiedniej instytucji np. prokuratórze. można wysłać nawet anonim. trzeba tylko chcieć i każdy może zostać policjantem

 3. Misza napisał(a):

  Ale ze co. Każda ciężarówkę mają sprawdzać. Nie da się. Jak ktoś leci w..uja to nic nie pomoże.

 4. smunco napisał(a):

  tylko jeden komentarz w stronę kierowcy ciśnie się na usta:
  BRAWO TY!!!

 5. Abc napisał(a):

  Nie było niczego. czyżby za kółkiem Kononowicz?

 6. Łukasz napisał(a):

  Przeciez ta solowka jest wymiarow inspekcyjnego busa 😀

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.