Tysiące ciężarówek utknęło we Francji przez opady śniegu – dla bezpieczeństwa zakazano ich ruchu

francja_snieg_zakazy_ruchu_1

Powyższe zdjęcie wykonał rano Czytelnik Radek.

Od wczoraj w okolicach Paryża odnotowywane są silne odpady śniegu. Francuzi oczywiście uznali, że coś takiego sprowadza na kierowców ogromne niebezpieczeństwo. Żeby więc je poprawić, postąpiono w ulubiony europejski sposób – wprowadzono zakazy ruchu dla samochodów ciężarowych.

Tymczasowe zakazy pojawiły się na drogach ze szczególnie duża ilością śniegu. Objęły one pojazdy o DMC powyżej 7,5 tony, jadące w kierunku Paryża. Zorganizowano to poprzez zamknięcie na autostradach szybszych pasów ruchu, ustawienie tam ciężarówek i nadzorowanie wszystkiego przez policję. I tak, dla przykładu, dzisiaj rano na trasie A1 w  stało około tysiąca zestawów, a ich kierowcy znaleźli się w prawdziwie beznadziejnej sytuacji.

Obecnie szczególnie źle jest właśnie na A1, a także na autostradach A10 oraz A11, między Chartres a Paryżem. Tam nadal funkcjonują zatory i ograniczenia w ruchu, według nieoficjalnych informacji, mogące utrzymać się nawet do końca dzisiejszego dnia. Ponadto zakazy wprowadzono na trasach alternatywnych, żeby kierowcy nie próbowali organizować sobie objazdów.

Poranne zdjęcie z autostrady A1: