Jakuszyce zamknięte dla ciężarówek – brak przejazdu aż do wigilijnej niedzieli

Jedno z głównych przejść granicznych z Czechami zostało tymczasowo objęte zakazem ruchu samochodów ciężarowych. Ograniczenia utrzymają się aż do Bożego Narodzenia, a ich główną przyczyną mają być bardzo trudne warunki pogodowe.

Sprawa dotyczy przejścia granicznego w Jakuszycach, a także dojazdu do tego przejścia czeską drogą nr 10, na odcinku od Harrachova. Minionej nocy wprowadzono tam zakaz ruchu pojazdów o DMC powyżej 3,5 tony, argumentując go prognozami intensywnych opadów śniegu.

Zniesienie zakazu wstępnie zaplanowano na północ między 23 na 24 grudnia. Ciężarówki nie przejadą więc przez Jakuszyce aż do początku wigilijnej niedzieli. Dlatego kierowców prosi się o korzystanie z objazdów, przez Kudowę Słone lub dla lżejszych pojazdów przez Lubawkę (do 9 ton).

Przy okazji przypomnę, że w wigilijną niedzielę w Czechach będzie obowiązywał godzinowy zakaz ruchu samochodów ciężarowych. Obejmie on pojazdy o DMC powyżej 7,5 tony, między godziną 13 a 22. Więcej na temat zakazów w okresie świątecznym przeczytacie pod tym linkiem.

Komunikat czeskich służb: